Ana SayfaYaşamGüzellikEstetikte son trendler!

İlgili Postlar

Estetikte son trendler!

Gün geçmiyor ki yeni bir trend çıkmasın. Magazin camiasında da moda olan pek çok ismini açıklamak istemeyen ünlü sanatçının da geçirdiği trend estetik ameliyatı nedir? Nerede yapılıyor? Nasıl moda oldu ve sağladığı ayrıcalıklar neler, yaptıran kişide nasıl duruyor? Son yıllarda estetik cerrahi operasyonlarda büyük ameliyatlar yerine küçük ve doğal dokunuşlar yeni trend olmaya başladı. Tüm bahsettiklerimize haberimizden ulaşabilisiniz.

Trend estetik nedir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural badem göz estetiği olarak adlandırılan işlemin de bu trendlerden bir tanesi olduğunu ifade etti. Estetik alanında uzmanlarında görüşler alınarak moda estetik olan badem gözü ameliyatı ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Ameliyata hazırlık

Lokal anestezi altında da uygulanabilen badem göz estetiği için alt ve üst göz kapağına müdahale edildiğini söyleyen doktorlar, “Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için birtakım farklı göz çevresi bakım ürünleri kullanılabilir. Ancak bunlar sürekli kullanılması gereken ürünlerdir. Uzun süre kalıcılık istenildiği taktirde göz çevresi estetiği doğru tercih olacaktır” şeklinde konuşarak yen moda estetik ameliyatını anlatıyor.

Badem Göz Ameliyatı nedir? Nasıl yapılır?

Operasyonun yaklaşık olarak 30 dakika sürdüğünü belirten estetik cerrahi uzmanları ameliyata ilişkin şu açıklamalarda bulunuyorlar; “Bu operasyon yaklaşık olarak 30-60 dakika arasında sürmektedir. Göz bölgesinde dış kenarlar lokal anestezi ile uyuşturularak işleme başlanır. Uygulama yapılacak bölgeler kalemle işaretlenir. Operasyonda göz kenarları yukarı doğru taşınır ve fazla olan deri varsa alınır. Uygulama sırasında lokal anestezi ile yapıldığından dolayı hastayla konuşmak mümkündür. Uyanıktır, sadece işlem yapılan bölgeleri hissetmez. Yaklaşık 1 saatin sonunda işlem biter ve uygulama yapılan bölgeler çok ince dikiş malzemesiyle dikilir. Estetik şekilde dikim olur. Takiben ortalama 4 gün sonra dikişler alınır ve yerlerinde iz kalmaz.”

Estetik ameliyatın iyileşme süreci!

Hastanede yatış gerektirmeyen  bu operasyon sayesinde hastanın aynı gün taburcu edildiğini ve evine gidebildiğini söyleyen alanında uzman Op. Dr. Vural, “Düşük göz yapısı kişiyi daha yorgun, mutsuz ve yaşlı göstermektedir. Bu durumda kişiyi sosyal ve psikolojik olarak etkilemektedir. Badem göz estetiği sonrasında kişilerin bakışları daha dinamik olup, karşı tarafla iletişime geçerken kendilerini sosyal ve psikolojik olarak daha rahat hissederler. Badem göz estetiği bir operasyon olmakla birlikte sonuçları kalıcıdır. Yaz kış rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur” açıklamalarında bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler