Ana SayfaÜnlülerErdal Beşikçioğlu 'dan Online Oyun

İlgili Postlar

Erdal Beşikçioğlu ‘dan Online Oyun

Erdal Beşikçioğlu pandemi döneminde ‘Fahrenheit 451’ ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oyunlarının ardından ‘Nina’yı da online olarak seyirciyle buluşturuyor. Detaylar haberimizin devamında…

Erdal Beşikçioğlu Kimdir?

Seyirciyle Buluşturuyor

Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde; sahneye konulan ‘Nina-İçi Doldurulmuş Martıların Hassasiyeti’ oyunu Fişekhane’den online olarak ilk kez seyirciyle buluşuyor. Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Coşar’ı oyuncu olarak sahnede buluşturan Tatbikat Sahnesi oyunu, 20 Şubat 2021 akşamı 20: 30’dan itibaren online olarak seyretix platformu üzerinden izlenebilecek. Biletleri Biletix’te satışta olan ‘Nina’Tatbikat Sahnesi’nin ‘Fahrenheit 451’ ile başlattığı ve ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile devam eden online oyun serisinin üçüncü prodüksiyonu oldu.

“Aşkı ve Bolşevik devrimini anlatıyoruz”

Tiyatro klasiği Martı oyununun üç ana karakterini Matei Vizniec’in kalemiyle 1917 devrimi dönemine taşıyan oyun, savaşların ortasında insani hesaplaşmaları konu ediniyor. Oyunun yönetmeni ve oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, “Aşkın ve Bolşevik Devriminin kişiler üzerinden anlatıldığı bir hikaye. Yer yer dışarıdan bakıyoruz ve gülüyoruz. Yer yer içinde onlarla beraber olup ağlıyoruz. Bütün duyguları beraber yaşadığımız şahane bir eser.” şeklinde konuştu.

Erdal Beşikçioğlu Kimsesizler Dizisiyle Ekranlara Dönüyor! Dizinin İlk Tanıtımı Yayınlandı!

Oyun Hakkında

Oyun, Anton Çehov’un, 1800’lerin sonu 1900’lerin başında kaleme aldığı unutulmaz eseri ‘Martı’nın; ana karakterleri olan Nina, Treplev ve Trigorin’in hayatlarına 1917 Şubat Devrimi zammanından; yeniden bakıyor. Romanya’nın çağdaş yazarlarının başında gelen Matéi Visniec’in kaleme aldığı oyununda seyirci, değişen dünyanın vahşi savaşında, ölülerin ortasında Nina, Trigorin ve Treplev’in hayatlarına, hesaplaşmaların soğuk esintisinde, hassas hislerin gidiş hikayesinde tanık oluyor.

Oyunda Nina Mihaylovna Zareçnaya; Elvin Beşikçioğlu, Konstantin Gavriloviç Treplev: Ünsal Coşar, Boris Alekseyeviç Trigorin: Erdal Beşikçioğlu hayat veriyor. Dekor ve Kostüm Tasarımı Barış Dinçel’e, Işık Tasarım’ı ise Mahir Köksal’a ait.

Behzat Ç Dönüyor mu Sorusunu Erdal Beşikcioğlu Yanıtladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler