Ana SayfaDedikoduEce Erken'e Hakaret Davası...

İlgili Postlar

Ece Erken’e Hakaret Davası…

Son günlerde vefat eden eşi Şafak Mahmutyazıoğlu’nun ailesiyle geçirdiği çekişmeli dönemle gündemden düşmeyen Ece Erken’e bir darbede Kerimcan Durmaz’dan! Ece Erken’e hakaret davası açıldı. İşte detaylar;

Kerimcan Durmaz’a Hakaret Mi Etti?

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre, soruşturma Kerimcan Durmaz’ın verdiği şikayet dilekçesi sonrasında başlatıldı. Ece Erken Mahmutyazıcıoğlu’nun 3 Şubat 2020 tarihinde bir televizyon kanalının sabah yayınlanan programında Durmaz için “Adam, adam da demiyeyim”, 27 Şubat 2020’de ise “İnanın cinsiyetini bilmiyorum. Makyaj yapan bir erkek. Cinsiyetin ne olduğu belirsiz” dediği kaydedildi.

27 Ocak akşamı uğradığı silahlı saldırı sonucu avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu kaybeden Ece Erken’in aynı zamanda Instagram hesabından 26 Şubat 2020’de Durmaz’a hakaret içerikli sözler sarf ettiği ileri sürüldü.

“Eleştiri”

İfadesi alınan Ece Erken’in, hakaret kastı taşımadığını, o dönem Durmaz’ın uçak tuvaletinde uygunsuz video çekip yayınladığı için tepkisini dile getirdiğini, yapılan hareketlerin Türk örf ve adetleriyle uyuşmadığı için şahsi fikrini söylediği, eleştiri hakkını kullandığı, tepkisinin şahsa değil harekete olduğunu belirterek, suçlamayı kabul etmediği belirtildi.

Ece Erken’den Tehdit Açıklaması

Ece Erken’e Hakaret Davası…

Suçun uzlaşmaya tabi olması nedeniyle dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderildiği ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığı ifade edilen iddianamede, Ece Erken’in ‘Zincirleme şekilde alenen hakaret’ suçundan 4 aydan 3 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi. Dosya, şikayet dilekçesinde suçu öğrendiği yerin Bakırköy olması gerekçesiyle Bakırköy Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine yetkisizlik kararıyla gönderildi.

Takipsizlik Kararı Çıktı

Öte yandan savcılık, Ece Erken Mahmutyazıcıoğlu hakkındaki ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan yürütülen soruşturmaya takipsizlik kararı verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler