Ana SayfaKimdirDidem Arslan Yılmaz Kimdir?

İlgili Postlar

Didem Arslan Yılmaz Kimdir?

Türk haber spikeri ve sunucu Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Didem Arslan Yılmaz Aslen Nereli? Didem Arslan Hangi Burç? Didem Arslan Yılmaz’ın Ödülleri Hangileri? Hepsi Ve Daha Fazlası Haberimizde…

Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Didem Arslan Yılmaz Aslen Nereli? Didem Arslan Hangi Burç?

Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da doğdu. Didem Arslan Yılmaz Aslen İstanbulludur. Didem Arslan Yılmaz Oğlak Burcudur.

Didem Arslan Yılmaz Kimdir?

Didem Arslan Yılmaz Kadıköy Kız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Didem Arslan Yılmaz profesyonel meslek hayatına Kanal D Haber Merkezi ile başladı. Kanal D’de muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı. Daha sonra Show Tv, Kanal 6 ve Star televizyonlarında yine muhabir ve spiker olarak çalıştı.

2004 yılında CNN TÜRK’e transfer oldu ve haber sunuculuğu yaptı. 4 yıl boyunca burada devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam etti. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK’ün birlikte organize ettiği “Hayata Bağış” kampanyası dikkat çekti. Organ bağışlarında artışlara neden oldu.

CNN TÜRK’ün ardından 2007-20016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk’te Türkiye’nin Nabzı adlı tartışma programını hazırlayıp sundu. Yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

Didem Arslan Yılmaz, Kürşat Yılmaz ile evlidir. Mina adında bir kız çocuğu vardır.

Didem Arslan Yılmaz’ın Ödülleri:

Didem Arslan Yılmaz 2005 yılında “Kaçak ambulanslar“ haberiyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülü aldı.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Ödülleri 2013’te öğrenciler tarafından, Yılın En İyi Tartışma Programı “Türkiye’nin Nabzı” seçildi.

Medya Etik Konseyi tarafından 2014‘te, “Türkiye’nin Nabzı” programı TV Haber Etik Ödülü’ne layık görüldü.

2015 yılında Magazin Gazetecileri Derneği’nin 21. Altın Objektif Ödülleri’nden, Türkiye’nin Nabzı programı Savaş Ay Özel Ödülü’nü aldı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler