Ana SayfaKimdirDerya Şensoy Kimdir?

İlgili Postlar

Derya Şensoy Kimdir?

Sarp Levendoğluyla inişli çıkışlı birlikteliği olan Derya Şensoy kimdir? Annesi Derya Baykal olan Derya Şensoy kariyerine nasıl başladı, ünlü oldu hakkında merak edilenler Derya Şensoy kimdir haberimizde…

Derya Baykal Kimdir?


Bugün Doğan Ünlüler

Derya Şensoy aslen nereli Derya Şensoy şuan kaç yaşında? Derya Şensoy hangi burç?

Derya Şensoy aslen İstanbulludur. Derya Şensoy şuan 28 yaşında ve kova burcudur.

Derya Şensoy Kimdir?

07.02.1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı tam olarak Neriman Derya Şensoy’dur. Türkiye’nin bilinen başarılı dizi, tiyatro oyuncularından Ferhan Şensoy babası, babası gibi çok başarılı ve önde gelen isimlerden olan oyuncu ve sunucu Derya Baykal annesidir. Annesi ve babası Derya Şensoy 14 yaşında iken 2004 yılında ayrılmışlardır. Anne ve babasının boşanmasından sonra babası ile yaşamaya devam etmiştir.

Sarp Levendoğlu kimdir?

Kendinden bir yaş büyük olan ve ikiz gibi birbirlerine çok benzeyen ablası Müjgan Ferhan Şensoy ile birlikte babasının yanında büyümüştür. Derya Şensoy da ailesinin bu yeteneklerinden faydalanmış onların yolunu tercih etmiştir.

Ablasından başka annesinin ilk evliliğinden dünyaya gelen abisi Mert Baykal vardır. İlköğretim ve orta öğretimi İstanbul’da tamamladı. İstanbul’da Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra yurt dışında eğitimine devam etmeye karar verdi.

Oyuncu Anne Babadan Esinlendi

Tasarım ve illüstrasyon eğitimi almayı isteyerek Amerika’ya New York’a gitti. ABD’de eğitim aldığı okulun adı tasarım alanında çok ünlü olan Parsons The New School for Design’dır.

Eğitimini başarıyla tamamlayan Derya Şensoy İngiltere’ye giderek moda ve tasarım ile ilgili çalışmalar yaptı. Özellikle takı üzerine çalıştı. Anne, baba ve kardeşlerine olan düşkünlüğü nedeni ile yaşamına yurt dışında devam etmek istemedi. İlk gittiğinde 18 yaşında olup ağır eğitim ve aileden uzak olması nedeniyle çok olgunlaştığını düşünmektedir.

Tasarım ile ilgili çalışmaları bittikten sonra Türkiye’ye döndü ve eğitim aldığı alanlarda çalışmadı. Çok başarılı oyuncu olan anne ve babasından esinlenerek oyunculukla ilgili çalışmalara başladı.

Derya Şensoy Dizileri ve Filmleri

2015 – Mayıs Kraliçesi -TV Dizisi
2015 – Gizli Ajanda Didem-Sinema Filmi
2014 – Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı Mihriban -Sinema Filmi
2013 – Doksanlar Tuğba Karaman-TV Dizisi

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler