Ana SayfaDünyaDaniel S.Hamermesh "Zamanı Harcamak" Kitabında Yeni Çalışma Düzeninde Zamanı Doğru Kullanmanın İpuçlarını...

İlgili Postlar

Daniel S.Hamermesh “Zamanı Harcamak” Kitabında Yeni Çalışma Düzeninde Zamanı Doğru Kullanmanın İpuçlarını Veriyor

Eğitim ve yazarlık kariyerinde çalışma ekonomisi konusunda uzmanlaşan ödüllü yazar Daniel S. Hamermesh, “Zamanı Harcamak” adlı yeni kitabında iş yönetiminde ve sosyal yaşantıda planlı çalışmanın önemini hatırlatarak, gelecekteki çalışma düzenine dair çok önemli tespitlerde bulunuyor. Amerikalı yazar Daniel S. Hamermesh’in kitabının Detayları Haberimizde..

Daniel S.Hamermesh “Zamanı Harcamak” Kitabında Yeni Çalışma Düzeninde Zamanı Doğru Kullanmanın İpuçlarını Veriyor

The Kitap Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan kitabında, çalışma hayatında zamanı doğru kullanmanın ipuçlarını veren yazar Daniel S.Hamermesh, modern yaşamın etkisiyle zamanı doğru yönetememe kaygılarını tümüyle ortadan kaldıran bir yol haritası sunuyor. Okuyuculara, çalışma hayatının kurallarının değişme olasılığını dikkate alarak, söz konusu değişimlere hazırlayan bir antrenman takvimi sunuyor.

Daniel S. Hamermesh Kimdir ?

Cinsiyet, Eğitim Düzeyi Ve Etnik Köken Kavramları Işığında Doğru Zaman Yönetimi

Çalışma ekonomisi alanında onlarca çalışmaya imza atan Daniel S. Hamermesh, “Zamanı Harcamak” adlı kitabında “Zamanı en etkili geçirmenin yöntemleri nelerdir?” sorununun izinden gidiyor. Dünya üzerinde giderek yayılan cinsiyet, eğitim düzeyi ve etnik köken kavramlarını dikkate alarak zaman harcama konusunda nasıl karar aldığımızı ve seçimlerimizi yönlendiren faktörleri analiz ediyor. Modern yaşamın neredeyse merkezinde yer alan zamanı iradeli kullanmak kaygısının ortadan kaldırılması noktasında yol gösterici bir yaklaşım sunuyor. Bireysel zaman anketlerine detaylı bir şekilde yer verdiği kitabında; sosyal bilimcilerin son zamanlardaki çalışmalarının odağında yer bulan cinsiyet, etnik köken gibi kavramları da dikkate alarak, gelecekteki çalışma düzenine ilişkin çok önemli ipuçları veriyor. Buradan hareketle yeni çalışma düzeninde zamanı doğru kullanmaya ilişkin öneriler sunuyor.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler