Beynine pıhtı atan Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? - Magazin Haberleri
Kapat

Beynine pıhtı atan Kadir İnanır’ın sağlık durumu nasıl?

Magazin Haberleri
Ünlüler Beynine pıhtı atan Kadir İnanır’ın sağlık durumu nasıl?

Beynine pıhtı atan usta sanatçı Kadir İnanır’ın sağlık durumu, bugünün en çok merak edilen sorusu. Sevenleri, usta sanatçıdan gelecek sevindirici sağlık haberlerini dört gözle bekliyor. Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin detaylar haberimizde…

Kadir İnanır’ın beynine pıhtı attı

Geçtiğimiz günlerde evinin mutfağında beynine pıhtı atması sonucu kısmi felç geçiren usta sanatçı Kadir İnanır’ın yanında sevgilisi Jülide Kural vardı. Kural, İnanır’ı o halde görür görmez hemen  İnanır’ın yakın dostu ve doktoru Prof. Dr. Yunus Aydın’ı aradı.  Aydın, ambulans çağırıp acilen hastaneye gitmeleri uyarısına bulundu. Kadir İnanır, ilk başlarda direndi. Doktor Aydın, durumun ciddiyetini göz önünde bulundurarak Kadir İnanır’ın evine gitti. Kadir İnanır, 45 dakika sonunda hastaneye gitmeye ikna oldu.

Kadir İnanır’ın sağlık durumu nasıl?

Yapılan test ve tahlillerin sonucunda beyninde pıhtı atması meydana geldiği teşhisi konulan Kadir İnanır, hemen ameliyata alındı ve kasıktan anjiyo yapılarak tıkalı damar açıldı. İnanır, şimdi tedbir amaçlı olarak yoğun bakımda tedavi ediliyor.

Her şey yolunda

Sevgilisi Jülide Kural, İnanır’ın sağlı durumunun iyi olduğunu açıklayarak “Her şey yolunda, konuşuyor, sohbet ediyoruz. Daha iyi günlerde Kadir’le beni çekersiniz inşallah.” dedi.

Hastaneden ilk açıklama

Kadir İnanır’ın tedavi gördüğü hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Reha Baran, dün yaptığı açıklama ile Kadir İnanır’ın sağlık durumu hakkında bilgi vermiş ve “Sayın Kadir İnanır 24 saati birkaç aşan saat aşan şekilde hastanemizde. Kendisi şu anda yoğun bakımımızda takip ediyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim. Genel durumu gayet iyi. Hayati riski şu an için yok. Takiplerimiz devam ediyor. dedi. Baran, MR’ı çektiğimizde de beynin orta damarının üst kısmında bir damarın tıkandığını ona ait beyin alanının iyi kanlanmadığını tespit edince, beynin damarlarını görmek üzere anjiyo grafiği yaptık. Tesadüfen bulunan radyolog arkadaşımız bu konuda uzman bir arkadaşımızdı, beraberinde nörolog ekibi topladık. Belli bir sürenin sonunda da damarın açılma gerekliliği kararını verip görüntüleri internet ortamında Prof. Dr. Naci Koçer’e gönderdik. Onla yaptığımız telefon konuşmalarında Naci bey de bizim koyduğumuz karara katıldı ve hızla ekibi topladı. Saat 12.00 civarında konuştuk. Saat 01. 00 civarında Naci bey hastanemize katıldı. 02.00 civarında da hastamızın tıkanmış damarındaki pıhtının çıkartılması işlemi tamamlandı. Burada zamanlamanın tabi ki çok önemi var. İşlem öncesinde yüzünde bir miktar asimetri vardı. O da işlem sonrası kayboldu. Yoğun bakımda. Garanti olsun diye yakın gözlemde.” diye konuşmuştu.

Kadir İnanır kimdir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir