Ana SayfaÜnlülerBerna Laçin'den 'Medine' tweeti açıklaması!

İlgili Postlar

Berna Laçin’den ‘Medine’ tweeti açıklaması!

Berna Laçin’den ‘Medine’ tweeti açıklaması! İdam cezası hakkında yaptığı paylaşımda yer verdiği ‘Medine’ ifadesi nedeniyle sıkıntı yaşayan Berna Laçin, konu hakkında açıklama yaptı ve ifade etmek istediğinin ne olduğunu anlattı. Detaylar haberimizde…

Berna Laçin ve Alişan arasındaki ‘Medine’ tartışması alevlendi!

Berna Laçin’in ‘Medine’ benzetmesi olay yarattı

Ünlü oyuncu Berna Laçin, son günlerde çok konuşulan idam cezası hakkında düşüncelerini sosyal medya hesabından yaptığı “İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” şeklindeki paylaşımı ile dile getirdi.

Berna Laçin Kimdir?

Dinle ilgili tek kelime etmedim

Berna Laçin’in paylaşımında yer verdiği ‘Medine’ ifadesi büyük bir tartışmaya neden oldu. Laçin, yine sosyal medya hesabından paylaşımlar yaparak ifadelerinin yanlış anlaşıldığını, anlatmak istediğinin farklı olduğunu aktardı. Berna Laçin, açıklamalarında; “Dinle ilgili tek kelime etmedim, niye tutup kendi dinime laf edeyim zaten! Medine deyince neden sadece İslam geliyor aklınıza! Bir Arap şehri orası ve günümüzde bir toplumsal düzeni var! İsveç’le ilgili bir şey desek Hristiyanlara mı laf etmiş oluyoruz! Şehirler ayrı içindeki kutsalları ayrı! Kutsal olan Araplar değil, orası bizim değil biz de Arap değiliz! Aynı cümle içinde İslamiyet ile bu kadar küfrü beraber kullanmak da nasıl bir Müslümanlık anlamadım! Hem ayıp hem günah! İslamiyetle söylediğimin uzaktan yakından ilgisi yok! Net! Meseleyi oraya çekmeye çalışmak kötü niyettir, bu da net! Çocuklar ölmesin noktasında bile buluşamıyoruz ya günahın büyüğü asıl orda! İslamiyet ile ilgili tek kelime etmedim, kendi dinime niye laf edeyim!Deli miyim! Medine’yi bir şehir olarak söyledim! İçindeki kutsalı ayrı şehirlerin bugünki toplum düzeni içinde yaşayanlar ayrı! Medine’de yaşayan Arapları kutsal saymak nasıl bir anlayış! Art niyetin de böylesi! Yani şunu açıklamak bile o kadar saçma ki! Siz benim ne zaman herhangi bir inanç ile ilgili tek sözümü duydunuz ! Ayıp vallahi ayıp! Hem ayıp hem günah! Kavga ve kötülükten beslenen bir grup var Allah aşkına şeytana uymayın! Bırakın bir huzurlu yaşayalım ya Neyse normalde hiç takmam ve anlatmaya da bu kadar çabalamam, isteyen istediğini anlar! Ama inançlar benim hassas konum. Hiçbir din ve inanç ile ilgili fikir dahi yürütmedim hayatımda! Anlayan anladı, kalın sağlıcakla!” şeklinde ifadeler kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler