Ana SayfaKimdirAyten Uncuoğlu Kimdir?

İlgili Postlar

Ayten Uncuoğlu Kimdir?

Türkiye’de yetişen en önemli kadın oyunculardan birisi olan Ayten Uncuoğlu kimdir? Hakkında merak edilenler haberleri hepsi Ayten Uncuoğlu kimdir haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Ayten Uncuoğlu aslen nereli? Ayten Uncuoğlu şuan kaç yaşında? Ayten Uncuoğlu hangi burç?

Ayten Uncuoğlu aslen Eskişehirlidir, Oyuncu şuan 72 yaşında ve ikizler burcudur.

Ayten Uncuoğlu Kimdir?

24 Mayıs 1946 tarihinde doğan Ayten Uncuoğlu, Eskişehirlidir. Tiyatroyla başladığı oyunculukta dizi projelerinde de yer almayı başaran Ayten Uncuoğlu, Türkiye’de unutulmayan dizilerde yer alarak unutulmaz oyuncular arasında yer aldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya bölümünü okuduktan sonra Tiyatro bölümünden de mezun olan Ayten Uncuoğlu, bu sayede eğitimli bir şekilde bu alanda kariyerine başladı.

Ayten Uncuoğlu İlk Oyunculuk Deneyimi Ne?

Ayten Uncuoğlu’nun ilk deneyimi 1988 yılında oldu. Bir Tren Yolculuğu adlı sinema filminde rol alan oyuncu, bu filmde arka planda kaldı. Fakat 1996 yılında başlayan Çılgın Bediş dizisinde rol almaya başlayan Ayten Uncuoğlu, sert yapılı okul müdiresi karakteriyle kısa sürede Türkiye’de sevildi.

Bu dizi ile birlikte daha fazla kişi tarafından tanınmaya başlanan Ayten Uncuoğlu¸ 2000’li yıllarda da farklı projelerde yer aldı. Ekranların unutulmayan diğer dizilerinden birisi olan Aliye dizisinde yer alan Ayten Uncuoğlu, bu projelerin yanı sıra yine unutulmayan Kavak Yelleri adlı dizide de yer almıştı. Oyuncunun yer aldığı diziler ise şöyle; Bayrak, Allı ile Güllü, Küçük Prens, Usta, Haziran Gecesi, Dadı, meryem yer almıştır.

Meryem Dizisi Oyuncu Kadrosu

Ayten Uncuoğlu için yapılan değerlendirmelerin büyük bir bölümünde, oyuncunun ne kadar usta bir isim olduğu ifade edilirken Çılgın Bediş’in yeniden çekileceğine yönelik paylaşılan haberler ile birlikte Ayten Uncuoğlu da yeniden Türkiye’nin gündemine geldi.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler