Ana SayfaÜnlülerAsuman Dabak'tan bomba: Set ortamlarında o kadar çok uyuşturucu madde kullanılıyor ki!

İlgili Postlar

Asuman Dabak’tan bomba: Set ortamlarında o kadar çok uyuşturucu madde kullanılıyor ki!

Katıldığı bir panelde bomba açıklamalarda bulunan Asuman Dabak “Set ortamlarında o kadar çok uyuşturucu madde kullanılıyor ki, inanamazsınız!” diyerek herkesi şoke etti. Detaylar haberimizde…

Asuman Dabak ve Wilma Elles Hayranlarına Müjde!

Usta oyuncu Asuman Dabak, Esenyurt Boğaziçi Okulları tarafından düzenlenen ‘Bağımlılık’ paneline konuk olarak katıldı. Panelde, çarpıcı açıklamalara imza atan Dabak, “Türk sinemasında alkol ve uyuşturucu madde üzerine bir dünya kurulmuş durumda. ’Ne olacak canım, herkes kullanıyor’ mantığı hakim. Yozlaşmış toplumda biz sanatçıların da payı var.” diye konuştu.

Asuman Dabak’tan uyuşturucu açıklaması

Asuman Dabak, alkol ve uyuşturucu madde üzerine bir dünya kurulduğunun altını çizdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Ne olacak canım, herkes kullanıyor’ mantığı hakim. Yozlaşan toplumda biz sanatçıların da payı var. Set ortamlarında o kadar çok uyuşturucu madde kullanılıyor ki, inanılmaz. Sosyal ortamda hepimiz alkol alıyoruz. Keyiflendiriyorsa sorun yok ama, alkol sonrası ertesi sabah sete vaktinde gidemiyorsanız, ezberinizi yapamamışsanız bu işe dur demek gerekiyor. Oyun arkadaşınıza saygısızlık yapmaya hakkınız yok. Bizim işimiz performans, alınan madde performansı düşürüyor. Benim üç tane oyunculuk atölyem var. Sağlıklı öğrenciler, oyuncu adayları yetiştirmek istiyorsak, o derecede özenli davranmalıyız. Duruşumuzu takip eden kitleleri görmezden gelemeyiz. Bugün ünlü bir sanatçı uyuşturucudan ceza alıp, kısa sürede çıkmışsa, piyasada hala kaşesi yüksek işler yapıyorsa, çocuklara ne anlatacağız? İyi aktör olmanın yolu setin bir kenarında sigaralık sarıp içmekten geçmiyor. Bir barın köşesinde viski yudumlamak şöhret getirmiyor. Hepimizin sorumlu davranması lazım.

Asuman Dabak kimdir?

Selda Alkor sigarayı nasıl bıraktı?

Selda Alkor, Asuman Dabak, Didem Balçın, Uzman Psikoterapist Çağatay Öztürk, Dr. Hikmet Gülaçtı, Prof. Dr. Mansur Beyazyürek ve STK Uzmanı Tuncer Dağ gibi isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı panelde konuşan Selda Alkor ise, sigara bağımlılığından nasıl kurtulduğunu anlattı. Alkor, “Günlük hayatımızda zaaflarımız var ve ben de sigara bağımlısıydım. Sigaranın zararlarını fazlasıyla gördüm, gerçek yüzünü anladım. Bir gün sigarayı yere attım ve ayağımla ezdim. ‘Sen beni öldüremezsin, ama ben seni söndürürüm’ dedim. 35 yıl sonra sigarayı bırakmak önemliydi. İnsan sabah kalkınca önce aynaya bakmalı, sonra kendine sorular sormalı. Yaratıcı olan bir çok insanın aşırı bağımlılıkları olduklarını biliyorum. Bir garip Selda Alkor olarak, kötü alışkanlıklardan kurtulmanızı rica ediyorum.” diye konuştu.

Selda Alkor kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler