Pazartesi, Eylül 27, 2021
Ana Sayfa Kimdir Aslı Şafak Kimdir?

Aslı Şafak Kimdir?

-

Aslı Şafak Kimdir? Bloomberg HT’de hafta içi her gün yaptığı “Aslı Şafak’la İşin Aslı” isimli programda konuklarıyla keyifli sohbetler gerçekleştiren Aslı Şafak kaç yaşında? Aslı Şafak Nereli? Aslı Şafak Hangi burç? Gazetecilik, televizyonculuk ve yazarlık gibi bir çok dalda başarılı olan Aslı Şafak’ın eğitim durumu nedir? İşte haberimizin detayları…

Aslı Şafak
Aslı Şafak

Bugün Doğan Ünlüler

Aslı Şafak kaç yaşında? Aslı Şafak Nereli? Aslı Şafak Hangi burç?

Ünlü programcı Aslı Şafak, 6 Ağustos 1968 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 50 yaşında olan Şafak, Aslan burcu.

Aslı Şafak kimdir?

Bloomberg HT kanalında yayınlanan “Aslı Şafak’la İşin Aslı” isimli programı hazırlayan Aslı Şafak, 1968 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Gazeteci-Yazar Tayyar Şafak’ın ve Nurten Şafak’ın kızı olan Aslı Şafak, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversitede okuduğu yıllarda çalışma hayatına başlayan ünlü programcı, İlk olarak Tercüman Gazetesi’nde ekonomi muhabiri olarak görev aldı.

Mezun olduktan hemen sonra TRT Ankara Televizyonu’nda yapım asistanlığı yaptıktan sonra, 1992 yılında TRT Haber Merkezi’nde muhabir olarak göreve geçti.

Haber merkezindeki muhabirlik görevini başarıyla yerine getiren Aslı Şafak, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı ve parlemento muhabirliği de yaptı.

1994 yılında patlak veren ekonomik kriz sonrasında ilgili dönemin ekonomi yöneticileri ve Başbakanı Tansu Çiller ile röportajlar gerçekleştirdi.

Aslı Şafak Programları

1996 ile 1998 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan sabah haber kuşağı programı Haber 07’yi hazırlayıp sunan Aslı Şafak, 2002-2003 yılları arasında yine TRT’de yayınlanan Haber Postası adlı programı sundu.

2003 ile 2010 yılları arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşamaya başlayan Aslı Şafak, TRT’den istifa etmiş olmasına rağmen kurumun Londra temsilciliği görevinini üstlendi.

Ocak 2010 senesinde Türkiye’de kurulan Bloomberg HT  kanalının Londra Temsilciliği yapmaya başlayan başarılı programcı, kanaldan gelen teklif üzerine Londra’dan İstanbul’a taşınarak  program hazırlayıp sunmaya başladı.

2015 yılından beri Nişantaşı Üniversitesi’nde ekonomi dersleri veren Şafak, ekonomi alanında yayınlanan bir derginin gerçekleştirdiği bir yarışmayla İngiliz araştırma şirketi tarafından en iyi kadın gazeteci ünvanını aldı.

Yine 2015 yılında ilk kitabı “Sayının Namusu” adlı ilk kitabını çıkartan Aslı Şafak, 2016 yılında ise “Bana Bana Hep Bana” isimli ikinci kitabıyla raflarda yerini aldı.

Yaptığı programlarla FODER ödülüne layık görülen güzel programcı, markalaşma üzerine düzenlenen bir çok konferansta konuşmacı olarak yer alıyor.Önceki İçerikTamer Tıraşoğlu Kimdir?
Sonraki İçerikAri Barokas Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Gökhan Çıra Bombayı Patlattı

Selin Ciğerci’ den Ayrılan Gökhan Çıra Bombayı Patlattı…

0
Şarkıcı ve Fenomen Selin Ciğerci ile eski eşi futbolcu Gökhan Çıra ayrılığının yankıları devam ederken  ünlü futbolcu, ayrılık sonrası bomba açıklamalar yaptı. İşte Detaylar... Selin...