Ana SayfaÜnlülerAnnesinin cenazesinde namaz kıldı diye eleştirilen Fazıl Say isyan etti

İlgili Postlar

Annesinin cenazesinde namaz kıldı diye eleştirilen Fazıl Say isyan etti

Annesinin cenazesinde namaz kıldı diye eleştirilen Fazıl Say isyan etti… Annesi vefat eden Fazıl Say, cenaze töreninde namaz kıldığı için eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Sosyal medyayı ikiye bölen olayın ardından, Fazıl Say’dan tepki geldi. Say, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile eleştirilere isyan etti. Detaylar haberimizde…

Konseri iptal edilen Fazıl Say, çarpıcı açıklamalar yaptı!

Fazıl Say namaz kıldı, eleştiri yağdı

Geçtiğimiz günlerde annesi vefat eden ünlü sanatçı Fazıl Say, cenaze namazında ön saflarda annesinin cenaze namazını kıldı. Say’ın cenaze namazı kıldığı gören bazı sosyal medya kullanıcıları, “Fazıl Say ateist değil miydi? Cenaze namazı mı kılıyor?” şeklinde yorumlar yaptı. Fazıl Say, yapılan eleştirilere dayanamadı ve açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından eleştirilere tepki gösteren Say, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Fazıl Say kimdir?

Lütfen bunu yapmayın

Bunların hiç birini yazmak istemezdim. Annemin cenaze töreninden sonra sosyal medyada çıkan tartışma ve yorumlar, sonsuz mertebede inciticidir, kin ve nefret doludur, annesini kaybeden bir insanın kalbini kırmak amaçlıdır, insani olan her şey bu yazılanlarda unutulmuş, terkedilmiştir, tüm bu yazılanlar en doğru şekilde yapılmış bir cenaze namazını kılan beni hedefe koyan, benim inancımı sorgulayan, utanç verici bir ilkelliği, cüreti ve cahilliği temsil etmektedir, bu tartışmalar hiç bir yere varamaz. Tek ricam, bu yazılanların kaldırılması ve bir daha böyle bir şeyin yaşanmamasıdır.

Bunu lütfen yapmayın.

İnsanların inançlarını sorgulamak, tehditler yağdırmak, küfürler etmek, kimsenin haddi değildir. Biz annemin cenazesini en sade ve en doğru şekilde yaptık, cenaze namazını en güzel şekilde kıldık, annemle vedalaştım, o gün ailemizi yalnız bırakmayan tüm dostlarıma müteşekkirim. Taziye yollayan herkese, onbinlerce insana şükran borçluyum… Bakın; devletin tüm kademelerinden taziye mesajları gelmiştir, ülkemizi yöneten devlet adamları, tüm samimiyetleri ile beni bizzat aramışlardır, iktidar ve muhalefet, Cumhurbaşkanımız, tüm liderler, bakan ve milletvekilleri, hepsi aramış taziyelerini iletmiştir, sonsuz teşekkür ediyorum.

Dostlar,

Bu tartışmalar olmasın, çocukça bu, içindeki sevgi ve iyiliği tüketip kin ve nefret kusanlar, lütfen insan olduğunuzu hatırlayın, hepimizin insan olduğunu hatırlayın, lütfen yazdıklarınızı kaldırın, bu yapılanın kimseye bir faydası yoktur.Lütfen… Hayatım boyunca çok fazla mücadele verdim, Fethullahçıların engellemeleri, Adnan hocacıların açtığı anlamsız davalar, (sonrasında beni inançsızlıkla suçlayanların kadın tüccarı çıktığını ve hapise atıldığını duyduk)

Ve; Geçtiğimiz yıllarda, elimden alınan festivallerim, kültür bakanlığındaki haksız sansür, kınama ve -kurumları suistimal eden- yaptırımlar. Tüm bu yıllarda kendimi ve sanatımı savunmak istedim… Kim ne kazandı bunlardan dostlar?

Şimdi de annemin cenazesi.
Yapmayın.
Rica ediyorum, bunu yapmayın…

İşte Fazıl Say’ın o paylaşımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler