Magazin Haberleri » Ünlüler » Adnan Oktar’ın sağ kolu Tarkan Yavaş nasıl yakalandı?
Adnan Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş
Adnan Oktar'ın sağ kolu Tarkan Yavaş

Adnan Oktar’ın sağ kolu Tarkan Yavaş nasıl yakalandı?

Adnan Oktar’ın sağ kolu Tarkan Yavaş nasıl yakalandı? Adnan Oktar’ın en büyük yardımcısı Tarkan Yavaş’ın firarı günleri sona erdi. Tarkan Yavaş, düzenlenen operasyon ile yakalandı. Tarkan Yavaş nasıl yakalandı? Detaylar haberimizde…


Adnan Oktar’ın villası yıkılıyor!

Adnan Oktar’ın sağ kolu Tarkan Yavaş yakalandı

Geçtiğimiz aylarda hakkındaki onlarca suçlama nedeni ile gerçekleştirilen geniş çaplı operasyon ile yakalanarak tutuklanan ve cezaevine gönderilen Adnan Oktar’ın sağ kolu da yakalandı. Adnan Oktar’ın neredeyse tüm fotoğraflarında yanında görülen, sağ kolu olarak tanınan Tarkan Yavaş, dört ay önce Adnan Oktar ve yakını olanlara düzenlenen operasyonda firar etmişti. Firarın ardından YouTube üzerinden yayınlar yapan ve Adnan Oktar ve ona bağlı kişileri aklamaya çalışan Tarkan Yavaş’ın firari günleri sona erdi.

Adnan Oktar Kimdir?

Tarkan Yavaş nasıl yakalandı?

Tarkan Yavaş, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen bir operasyon ile, Serkan Yumru ile bunlara yardım ve yataklık yapıp saklayan 7 firari şüpheli ile birlikte Eyüp Göktürk’te bir apartman dairesinde yakalandı. Tarkan Yavaş’ı internet üzerinden yaptığı paylaşımların ele verdiği öğrenildi. Yavaş’ı, paylaşımları yaptığı bilgisayarların IP adresleri ele verdi. Tarkan Yavaş, siber takibe takıldığını fark etmeden video paylaşmaya devam ediyordu.

Adnan Oktar hakkındaki suçlamalar

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet


Kamuoyunda Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar, hakkında bulunan onlarca suçlama nedeni ile dört ay önce düzenlenen operasyon ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir