Magazin Haberleri » Kültür ve Sanat » Müzik » 15 Yaşındaki Genç Yetenek Başak Çalık’tan İlk Merhaba!
15 Yaşındaki Genç Yetenek Başak Çalık'tan İlk Merhaba!
15 Yaşındaki Genç Yetenek Başak Çalık'tan İlk Merhaba!

15 Yaşındaki Genç Yetenek Başak Çalık’tan İlk Merhaba!

Geçtiğimiz sene “O Ses Türkiye Çocuklar” yarışmasında sesiyle herkesi etkilemeyi başaran 15 yaşındaki genç yetenek Başak Çalık’tan ilk merhaba geldi. “Bye Bye” adını verdiği single albümle dinleyicisiyle buluşan Başak Çalık’ın renkli şarkısı dinleyicisinden yoğun ilgi gördü. İşte genç yetenek Başak Çalık’ın ilk projesi;


Güçlü Sesiyle Herkesi Etkiledi

Müziğe olan yeteneği 4 yaşındayken keşfedilen Başak Çalık, 2012 senesinde aldığı piyona eğitimiyle müzik kariyerinin çalışmalarına erken yaşta başlayan isimlerden. Geçtiğimiz sene “O Ses Türkiye Çocuklar” yarışmasında sesini duyurma fırsatı yakalayan genç yetenek hem izleyiciler, hem de jüri tarafından çok beğenilmişti.

Acun Ilıcalı, ‘O Ses Türkiye’ Canlandıran Çocuklar İçin Harekete Geçti!

Genç Yaşta Uluslararası Birincilik!

Yarışmada yakaladığı başaranın ardından geçtiğimiz sene İtalya’da düzenlenen “Uluslararası Müzik Yarışması”na katılan Başak Çalık, ülkemizi başarıyla temsil ederek “Pop/Şan” alanında birincilik elde etti. Genç yaşında elde ettiği başarıyla ön plana çıkan Başak Çalık, ilerleyen zamanlarda adından daha çok söz ettirecek gibi duruyor.

Yetenekleriyle Ön Plana Çıkıyor!

Başarısıyla ön plana çıkan ve Türk müziğine yep yeni bir soluk getirmek isteyen genç yetenek geçtiğimiz günlerde “Bye Bye” adını verdiği şarkısını tüm dijital müzik platformlarından dinleyicisiyle buluşturdu. Canlı ritminin yanı sıra renkli klibiyle de beğeni alan parçanın düzenlemeleri Alişan Göksuya ait. Sözü ve bestesi  Başak Çalık‘a ait olan “Bye Bye” parçası genç şarkıcının yeteneklerini de ön plana çıkardı.

Başak Çalık Kimdir?

15 Yaşındaki Genç Yetenek Başak Çalık’tan İlk Merhaba!


 

Hakkında Ayça Yurttaarslan

Avatar

İlginizi Çekebilir

Berkay ve Sinan Akçıl'ın "Kızım" Şarkısının Klibi Yayında

Berkay ve Sinan Akçıl’ın “Kızım” Şarkısının Klibi Yayında

Uzun bir aradan sonra yeni bir albümle dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanan Sinan Akçıl’ın “Piyanist” adını verdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir