Çarşamba, Nisan 14, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Zühre Gökdağ: Güzellik Geçici Zeka Kalıcı!

Zühre Gökdağ: Güzellik Geçici Zeka Kalıcı!

-

“Paramparça” dizisiyle adından söz ettiren ve “Müge” karakteri ile bir anda hem güzelliği hem de oyunculuk performansıyla beğenilen Zühre Gökdağ, güzelliğin geçici zekanın kalıcı olduğunu dile getirdi.

Gökdağ, genç kadınlar ekseriyetle belli standartlara uygun olma kaygısı taşıyor. Zaman zaman bu yanılgıya ben de düşüyorum. Kendi “mahallemizin”, toplumun kalıpları bizleri tek tip yetiştiriyor. Fark yaratacak gençlerin bu sistemden farklı düşünmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Los Angeles Film Okulu’nda Eğitim Hakkı

Üniversite eğitimine devam eden Gökdağ, Londra King’s College’ta eğitiminin ardından, tahsilini İstanbul’da sürdürmeye karar vermişti. 23 yaşındaki güzel oyuncu Zühre Gökdağ Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünü burslu olarak kazandı.

Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde sahne sanatları oyunculuğu eğitimi de alan Gökdağ, Los Angeles Film Okulu’nda animasyon ve filmlerdeki görsel efektler üzerine de profesyonel eğitim almaya hak kazandı.

Başarılı Projelerde Yer Aldı

2015 yılında “Paramparça” adlı dizide, Müge karakterini başarıyla canlandıran Zühre Gökdağ, 2017 yılında da Doritos Risk 2.0 reklam kampanyasında yer aldı. Eğitim hayatını başarıyla tamamlamak istediğini dile getiren Zühre Gökdağ, şunları söyledi:

“Zeki ve bilgili kişiler kendilerini ifade edebiliyor. Bu özgüveni de beraberinde getiriyor. Tüm bu nedenlerden dolayı eğitim hayatımı noktalayıp oyuncu olayım diye bir düşüncem olmadı. Oyunculuk için tahsilini yarım bırakanlar sonradan pişman olacaklarını düşünüyorum. Yetenek başka bir şey dünyaya bilinçli bakmak başka bir şey. Yetenek ile eğitimi birleştiren donanımlı insanlar hem kendileri hem de ülkelerini yükseltirler.”

 Sosyal Sorumluluk Projelerine Destek Veriyor

Her fırsatta sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak destek veren Zühre Gökdağ, bu projelerde yer almaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Güzelliğin geçici zekanın kalıcı olduğunu belirten Gökdağ, genç kadınlar ekseriyetle belli standartlara uygun olma kaygısı taşıyor. Zaman zaman bu yanılgıya ben de düşüyorum. Kendi “mahallemizin”, toplumun kalıpları bizleri tek tip yetiştiriyor. Fark yaratacak gençlerin bu sistemden farklı düşünmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

 CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Tarihi Belli Oldu

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı’nın Nikah Tarihi Belli Oldu

0
Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın nikah tarihi belli oldu. Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift yakında dünya evine girecek. İşte detaylar; Keşke Ben de Aşık...
Kubilay Aka ve Beyza Güneş Davasında Flaş Gelişme

Kubilay Aka ve Beyza Güneş Davasında Flaş Gelişme

Mehmet Erdem Uçakta Olay Çıkardı

Mehmet Erdem Uçakta Olay Çıkardı

Derin Talu Paylaşımıyla Olay Oldu

Derin Talu Paylaşımıyla Olay Oldu