Magazin Haberleri » Ünlüler » Zenyep Dizdar milletvekili olma isteğini açıkladı

Zenyep Dizdar milletvekili olma isteğini açıkladı

Zenyep Dizdar milletvekili olma isteğini açıkladı… Ünlü şarkıcı Zeynep Dizdar, milletvekili olmak istediğini belirterek, “Asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum” dedi. Zeynep Dizdar’ın bomba açıklamaları haberimizde…


Zeynep Dizdar kimdir?

Zeynep Dizdar: Milletvekili olmak isterdim

Ünlü pop şarkıcısı Zeynep Dizdar, Azonceoldu.com’dan Hakan Kanburoğlu’na samimi açıklamalarda bulundu. 90’lı yıllarda fırtınalar estiren ünlü şarkıcı ve besteci Zeynep Dizdar, siyaseti takip ettiğini ve milletvekili olmak istediğini söyleyerek, “Ne oluyor ne bitiyor, yorumluyorum. Bazen kendimi alamıyorum, coşuyorum. Şöyle olmalı, böyle olmalı diye evde bağırıyorum. Politikayla da ilgilenebilirmişim. Ben de adalet duygusu çok fazla acayip adilimdir. Milletvekili olmak isterdim.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı gibi

‘Nasıl bir milletvekili olurdun?’ sorusuna yanıt veren Zeynep Dizdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek göstererek, “Tozu dumana kattırırdım, asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum. Erdoğan gibi kendi partimi kurardım, kendi güçlerimi ortaya koyardım. Akıllıysan kendi başına gideceksin. Ülkeni seven bir insansan kendi partini kuracaksın aynı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı gibi.” dedi.

Özgürlüğümüz çok yoktu

Zeynep Dizdar, 90’larda her şeyin sığ olduğunu söyleyerek “Özgürlüğümüz çok yoktu. Aman öyle demeyelim böyle olur diye düşünüp her şeyi açıklamazdık. Bu durumu ortadan kaldıran Tayyip Erdoğan’dır. Şimdi daha özgür konuşuyoruz, ben öyle hissediyorum.” diye konuştu.

Başımızdaki lider bu oyunlara izin vermez

Sözlerine devam eden Zeynep Dizdar, “Sence sanatçı siyasi konularda nasıl davranmalı? Tamamen muhalif mi?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Tamamen muhalif tabii ki olunmamalı, sanatçısın ve herkes yerini bilmek zorunda. Hakaret içerikli konuşmamak gerekiyor. Fikir özgürlüğü elbette ki var ama bazen bazı insanlar sınırları aşıyor. Çocukluğumdan beri nerede, nasıl davranacağımı bilerek yaşadım. Oturmana kalkmana dikkat edeceksin. Döviz kurlarında yaşanan hareketliliği de yorumlayan Dizdar, “Döviz kurları düşündürücü ve ürkütücü. Bizim işimiz sahne olduğu için endişeleniyoruz. Dolar yükselmiş durumda ve temkinli davranmalıyız. Türkiye’ye her zaman oyun yapılıyor, çok güzel bir ülkedeyiz ve kıskanılıyoruz. Oyun yapıyorlar ama başımızdaki lider bu oyunlara izin vermez.” dedi.


Yüzde 90 destekliyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Yerli ve milli olunmalı’ açıklaması ile ilgili konuşan Zeynep Dizdqar, “Görüşlerine çok katıldığım için doğru söylüyor, yüzde 90 destekliyorum” dedi.

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

İlginizi Çekebilir

Ebru Gündeş'in Şarkısını Söyledi

Ebru Gündeş’in Şarkısını Söyledi..

Pop sanatçısı Pınar Kömürcüoğlu, ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in seslendirdiği bir şarkıyı coverladı. “Ebru Gündeş’in seslendirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir