Ana SayfaDedikoduYusuf İslam'ın medya danışmanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı camide Müslüman oldu

İlgili Postlar

Yusuf İslam’ın medya danışmanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı camide Müslüman oldu

Seneler önce İslamiyet’i tercih ederek Müslüman olan ünlü şarkıcı Yusuf İslam’ın medya danışmanı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Cambridge Camisi’nde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İngiltere’nin Cambridge şehrinde inşa edilen Cambridge Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. Açılışa ise dünyaca ünlü sanatçı Yusuf İslam’ın medya danışmanı dikkatleri çekti.

Dünyaca ünlü şarkıcıYusuf İslam’ın medya danışmalarından Pedro Carvalho, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Cambridge Camisi’nde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Carvalho, açılış çalışmaları için bulunduğu camide namaz sonrası Türk imam Ali Tos’la muhabbet etti.

İmanın yardımıyla kelime-i şehadet getirdi

Bu arada Müslüman olabileceğini ancak bazı tereddütleri olduğunu dile getiren Carvalho, Tos’un şehadet getirmek için doğru zamanın “şimdi” olduğunu söylemesi üzerine kararını verdi. Carvalho, “Peki o zaman bana bunun nasıl olacağını göster’ dediği İmam Tos’un yönlendirmesiyle Kelime-i Şehadet getirdi. Bu anı sevinçle kucaklayan cami cemaati, Carvalho’ya sarılarak onu tebrik etti.

Büyük bir mutlulukla karşılandı

Sonrasında Yusuf İslam’ın da tebrik ettiği Carvalho’nun Müslüman olan nişanlısının ailesinin de kararı sevinçle karşıladığı ifade edildi.

42 Sene önce açılmış bir camide Müslüman oldu

Açılış töreni, caminin Bosnalı imamı Sejad Mekiç tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Cami projesine öncülük eden dünyaca ünlü sanatçı Yusuf İslam, açılış töreninde yaptığı konuşmada, muhteşem bir an yaşandığını söylerek, 42 yıl önce kendisinin de Londra’da yeni inşa edilmiş bir camiye girerek Müslüman olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler