Ana SayfaÜnlülerYeni dolandırıcılık yöntemi: "Adnan Oktar'ın kediciğisin" deyip 70 yaşındaki kadını dolandırdılar!

İlgili Postlar

Yeni dolandırıcılık yöntemi: “Adnan Oktar’ın kediciğisin” deyip 70 yaşındaki kadını dolandırdılar!

Yeni dolandırıcılık yöntemi: “Adnan Oktar’ın kediciğisin” deyip 70 yaşındaki kadını dolandırdılar! Dolandırıcılar, bu defa da Adnan Oktar olayını kullanmaya başladı. Hedef aldıkları yaşlı kadına “Adnan Oktar seni kediciği olarak kaydetmiş” diyen dolandırıcılar, 70 yaşındaki kadının hac parasını çaldı. Detaylar haberimizde…

Muazzez Ersoy’un Adnan Oktar’dan ne kadar para aldığı ortaya çıktı!

Adnan Oktar dolandırıcılara malzeme oldu

Geçtiğimiz hafta titiz bir operasyon ile gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen Adnan Oktar, gündeme gelen haberlerin ardından dolandırıcılara malzeme oldu. Dolandırıcılar, şimdi de Adnan Oktar’ı kullanarak masun insanların paralarını çalıyor.

Adnan Oktar Kimdir?

Son yıllarda yaygınlaşan telefon dolandırıcıları yeni bir yöntem geliştirdi. Her fırsatı değerlendiren dolandırıcılar, bu defa da insanları Adnan Oktar ile kandırmaya başladı. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde tek başına yaşayan 70 yaşındaki yaşlı kadın, Adnan Oktar ile kandırılıp tuzağa düşürüldü.

Adnan Oktar sizi “kedicik” diye kaydetmiş

70 yaşındaki Saadet U., telefondaki kişinin “Adınız Adan Oktar operasyonuna karıştı. Oktar sizi “kedicik” diye kaydetmiş. Sizin adınıza kaçak silahlar sokulmuş” dediğini aktardı. Bunun üzerine “Dolandırıcı mısınız? 155’e şikâyet edeceğim” diyen Saadet U.’ya dolandırıcılar “Sizi 155’e bağlıyoruz” diyerek telefonu şebekenin bir başka mensubuna yönlendirdi.

Tüm parasını verdi

Saadet U. bu işlemler nedeni ile dolandırıcılara inandı ve 5 bin lira ve 6 bin dolarını vermeye ikna oldu. Dolandırıcıların telefonda verdiği parola ile bir parka giden Saadet U., tüm parasını kendi elleri ile dolandırıcılara verdi.

Adnan Oktar hakkındaki şuçlamalar neler?

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler