Magazin Haberleri > Kimdir > Yaman Tümen Kimdir?
Yaman Tümen Kimdir?

Yaman Tümen Kimdir?

Küçük yaşına rağmen, birçok dizi ve reklamlarda karşımıza çıkmış olan, oyunculuğu ile herkesin beğenisini kazanan minik oyuncularımızdan Yaman Tümen kimdir? Yaman Tümen hakkında bilinmeyenler haberimizde.
Bugün Doğan Ünlüler


Yaman Tümen Kimdir?

Yaman Tümen, 20 Ocak 2010 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Henüz ortaöğretime devam eden çocuk oyuncu oyunculuğa Medcezir dizisi ile başlamıştır. Küçük yaşına rağmen oldukça başarılı olan Yaman Tümen sempatikliği ile herkesin beğenisini kazanmıştır. Medcezir’deki başarılı perfomansından sonra, birçok dizide daha karşımıza çıktı.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz Alp karakterini canlandıran minik oyuncu, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu olan Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin soyundan olup, çeşitli kaynaklara göre Ertuğrul Gazi’nin babası veya oğludur. Enverî’nin Düstûrnâme-i Enverî adlı eseri[1] ve Karamanlı Mehmed Paşa’ya[2] göre Ertuğrul Gazi’nin babası; Hasan bin Mahmûd el-Bayâtî’nin Câm-ı Cem-Âyîn adlı eseri,[2] Âşıkpaşazâde’nin Âşıkpaşazâde Tarihi adlı eseri[3] ve Neşrî’nin Kitab-ı Cihannüma[4] adlı eserine göre ise Ertuğrul Gazi’nin oğlu ve Osman Gazi’nin kardeşi rolündedir.


Yer Aldığı Projeler

  • Diriliş Ertuğrul
  • Arka Sokaklar
  • Hayat Mucizelere Gebe
  • Filinta
  • Kurt Seyit ve Şura
  • Medcezir

Hakkında Aleyna Şendur

Aleyna Şendur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir