Magazin Haberleri » Diziler » “Yalaza” Final Diyor!
"Yalaza" Final Diyor!

“Yalaza” Final Diyor!

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda düzenlenen “KYK Geleneksel 3. Tematik Kış Sinema Kampı”nın açılış konuşmasını gerçekleştiren TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT’de izleyiciyle buluşan “Yalaza” dizisinin final yapacağını açıkladı.


Dizinin devam etmesi için çok direndiklerini söyleyen Eren, “Çok güzel bir diziydi. İkinci ‘Ekmek Teknesi’ olur diye başladım. Bütçe nedeniyle final yapmak zorundayız” dedi.

Başrollerinde Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan, Sinan Albayrak, İpek Tuzcuoğlu, Didem Balçın ve Zeynep Gülmez’in yer aldığı komedi dram türündeki ‘Yalaza’ dizisi ilk olarak 16 Eylül Cumartesi günü TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşmuştu. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı yeni dizi ”Yalaza” sezona iddialı bir giriş yaptı. Yeni sezon dizileri arasına eklenen Yalaza, Sakarya/Taraklı‘da çekiliyordu.


Yalaza’nın Konusu

49 yaşında, Taraklı doğumlu marangoz İbrahim Akartürk. Dört yetişkin kızını, afacan küçük oğlunu, bunamaya başlamış bir türlü ölmeyen babasını ve evin etrafında kasap kedileri gibi dolanan damat adaylarını saymazsak, pek bir sıkıntısı yok. Ta ki, hayatının o “en önemli gün”ü gelene kadar. Karısını kaybedeli 10 sene olan İbrahim, babasının ve ahalinin zoru ile, sevmediği bir kadına, Nalan’a talip olur. Ancak, hayatı yemek tenceresinden gören Nalan’ın ikram ettiği bir mantar, İbrahim’teki bir alerjik reaksiyonu tetikler, geçici bir felç durumu yaşar. Üstelik tam da o anda, Taraklı’ya henüz gelen Alev, arabasıyla İbrahim’e çarpar. Öldü sanılan İbrahim, tezcanlı hemşehrilerinin gazıyla musalla taşına konur. Bu, İbrahim’in öldüğü gündür! Ama aynı zamanda dirildiği gündür bu: çünkü Alev’i yıllar sonra ilk defa o gün görür. Hayatının aşkı, yaşamadığı her şeyi simgeleyen, yeni bir soluk, yeni duygular ve yaşamak için yeni bir sebep. İbrahim’in hayatı, bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Basit bir marangozdur, ama şimdi organik tarım yapan, laptopundan tarım borsasını izleyen bu şehirli kadına aşıktır. Dört yetişkin kızı, üç uçuk damat adayı, ikide bir karakollardan topladığı bunak babası, ele avuca sığmaz küçük oğlu ve peşini bir türlü bırakmayan Nalan. Taraklı’lı bu “Çağdaş Nasrettin Hoca”nın etrafında da çılgın bir topluluk var: Alman kahveci Helmut, Deli Kezban, Milliyetçi Fatih Weissmüller… Mafyacılık oynayan Oral Abi, yardımcısı İsmail… Postacı Asil… Kazıkçı arsa spekülatörü Yaşar… Falcı Nazmiye ve diğerleri… İbrahim’in başına gelen, “pişmiş tavuğun başına” gelmeyecek ve bu çılgın korodan, insanın kanını kaynatan bir ritm çıkacak: YALAZA!..

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Banu Karakaya

Avatar

İlginizi Çekebilir

Özgür'ün Annesi Ezgi'yi Çok Beğeniyor

Bay Yanlış 3. Bölüm 3. Fragmanı Yayında! Özgür’ün Annesi Ezgi’yi Çok Beğeniyor!

Fox Tö’nin yeni fenomen dizisi Bay Yanlış 3. yeni bölümüyle bu akşam ekrana gelecek. Dizinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir