Magazin Haberleri > Ünlüler > Yakışıklı Aktör, Sağlık Durumunu Anlattı!
Yakışıklı Aktör, Sağlık Durumunu Anlattı!

Yakışıklı Aktör, Sağlık Durumunu Anlattı!

Yeşilçam’ın efsane ismi Kadir İnanır, sağlığına kavuştuktan sonra, tedavi sürecinde yer alan doktorlar ile birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı. Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten İnanır, hastalığı süresince yanında olan herkese teşekkür etti.


Türk sinemasının yakışıklı aktörü Kadir İnanır geçtiğimiz günlerde beyninde pıhtı atması sonucu hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Tedavi süreci tamamlanan ve sağlığına kavuşan Kadir İnanır, tedavi sürecini yürüten doktorları ile bir alışveriş merkezinde kameraların önüne geçerek, sağlık durumuyla ilgili konuştu.  Toplantıya Kadir İnanır’ın hayat arkadaşı Jülide kural, tedavi sürecini yöneten doktorları Prof. Dr. Reha Baran, Prof. Dr. Yunus Aydın, Prof. Dr. Ergun Demirsoy, Prof. Dr. Rüştü Serter ve Dr. Beyza Çiftçi Yalçınkaya katıldı.

“Spekülasyonlara İnanmayın”

Tedavi sürecinde kendisini yalnız bırakmayarak yanında olan herkese teşekkür eden Kadir İnanır, “Biraz tehlikeli bir olayla karşılaştık. Önce inançlı bir insan olduğum için, sonra da Türkiye’nin büyük doktorlarının büyük gayretleriyle şu anda hiç bir arızası olmayan, sağlıklı bir insan olarak karşınızdayım. Bu büyük bir şans. Büyük bir mutluluk. Ortalama bir aydır Türkiye’nin her tarafından bana gösterilen sevginin, saygının, duaların rakamını sizlere söylemeyeceğim. Çok büyük. Bana tekrar hayatta güzel duygularla yaşama heyecanı veren bu olgulara hayatım boyunca hep saygılı hep sevgili kalacağım. Bana bu mutluluğu sağlayan doktorlarımın açıklamaları dışında hiç kimsenin spekülasyonuna asla inanmayın” dedi.

 

“Beyinle İlgili Hiçbir Hasar Yok”

Kadir İnanır’ın tedavisinde yer alan Nörolog Beyza Çiftçi Yalçınkaya ise, “Kadir bey tehlikeli bir şey atlattı. Fiziksel ve ruhsal gücü sayesinde çok iyi atlattı. Şu anda beyinle ilgili hiç bir sorunu yok. Hiç bir hasarı yok. Beyin ve kalp damarlarını korumak için herkesin yapması gerektiği şeyleri yapacak. Diyetine dikkat edip, sağlıklı bir hayat sürecek. İlaçlarını kullanacak” diye konuştu.

“Sevenleri İçin Sağlığına Dikkat Etmek Zorunda”

İnanır’ın hayat arkadaşı Jülide Kural İnanır’ın ilk yapacağı şeyin sağlığına dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Kadir kendi sağlığı ile ilgili problemlerin net olarak farkında. Çok iyi bir doktor grubu ile bir aradaydık. Bu zorlu süreçte hem dayanışma hem sevgi o kadar güçlüydü bizim için. Kadir’in bu anlamda sadece bana değil, Türkiye toplumuna da çok büyük bir sorumluluğu var. Daha çok ve daha iyi yaşayabilmek, daha fazla film yapabilmek. İnsanların kalbine dokunmuş bir aktörün film yapmaya devam etmesi gerek. Bunun için ilk yapacağımız şey sağlıklı olmak” dedi.


 

Hakkında Banu Karakaya

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir