Ana SayfaDizilerVatanım Sensin yeni sezonunda Kanal D ekranlarında!

İlgili Postlar

Vatanım Sensin yeni sezonunda Kanal D ekranlarında!

Kanal D ekranlarında seyircisiyle buluşan yayınlandığı günden itibaren tüm Türkiye tarafından sevilen dizisi Vatanım Sensin yeni sezon çekimlerini tamamladı. Yeniden seyircisiyle buluşmaya hazırlanan iddialı dizi Vatanım Sensin bu sezonda izleyenlerini ekranlarına başına kilitleyeceğe benziyor.

Tanıtımı yayınlandı!

Yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan diz Vatanım Sensin, güçlü kadrosu ve hikayesi ile geçtiğimiz sezona damga vurmuştu. Vatanım Sensin, bu sezonda oyuncu kadrosundaki ufak değişikliklerle oldukça iddialı. Yeni sezonun yayınlanan tanıtımı ile kısa bir sürede binlerce kişiye ulaşan çok sayıda kişi tarafından izlenip konuşulan Vatanım Sensin, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.[irp]

Yeni sezonu ile Kanal D’de

Halit Ergenç’in senaryoyu uzun uğraşlar sonucu beğenmesiyle çekimlerine başlanan dizi Vatanım Sensin’in Necati Şahin ve Nuran Evren Şit‘in senaryosunu yazdı. Geçtiğimiz sene Ekim ayında çekimlerine başlanan ve Selanik, İzmir, Kordon, Kemeraltı gibi ikonik mekanlar ve semtler, döneme uygun olarak yeniden inşa edilden dizinin çekimleri buralarda gerçekleştiriliyor.

Vatanım Sensin’in konusu

Yeni sezonunda da oldukça iddialı olan dizi Vatanım Sensin’in konusu ise şöyle; “Üç çocuğu ve kayınvalidesiyle birlikte zorlu bir hayat süren Azize, canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla kavurulurken diğer yandan savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele etmektedir. Yıldız güzeller güzeli gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kızdır.

Ali Kemal se kardeşlerine göre çok farklı aşk acısıyla ve kendine dair öğrendiği önemli bilgiyle kuytu köşede yaşayan bir serseri mayın gibidir. Azize çocuklarının dertleriyle birer birer uğraşmaya çalışırken İzmir’in Yunanlar tarafından işgale uğrayacağını öğrenir.

Oysa ki bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini getirecektir. 1919 senesinin baharında Azize ve Cevdet hayatlarının önemli bir aşamasındadır. Zaferler, mağlubiyetler, ayrılıklar, kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve baharn ateşiyle yanacak, gerçek sevginin, gerçek vatanın, gerçek ihanetin ne olduğunu yaşayarak göreceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi küllerinden doğan bir ülkenin kaderiyle aynı yazılır.

İzmir’in işgal edildiği Balkan Harbi döneminde kimin kimden yana olduğu ilk bakışta anlaşılamayan büyük bir savaşın içerisinde dağılan bir ailenin tekrar bir araya gelişini izleyeceğiz. Büyük bir savaşın gölgesinde tutkulu, inanılmaz büyülü bir aşkın hikayesi çarpıcı bir şekilde ekranlara gelecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler