Ana SayfaDizilerVatanım Sensin bu akşam Kanal D'de!

İlgili Postlar

Vatanım Sensin bu akşam Kanal D’de!

Geçtiğimiz sezona damgasını vuran bir ulusun var olma mücadelesini anlattığı hikâyesi Vatanım Sensin dizisi yeni oyuncu kadrosu ve yeni konuları ile bu akşam saat 20.00’da Kanal D’de izleyicisi ile buluşacak.[irp]

Yeni sezonda Serv Antlaşması işlenecek!

O3 Medya yapımcılığında, yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan ve Burak Arlıer’in yaptığı, başrollerinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak’ın yer aldığı dizi, merakla beklenen ikinci sezonunda: Balkan Harbi ve İzmir’in İşgali dönemlerinde savaşın ve istilanın ortasında savrulan bir milleti ve aileyi anlatarak başlayan Vatanım Sensin, yeni sezonunun açılışını Sevr Antlaşması ile yapacak.

Dizide umut yerini karamsarlığa bırakıyor!

Ağustos 1920… Miralay Cevdet’in uğruna kendini ateşlere attığı memleketi, Osmanlı’nın imzaladığı, adına Sevr Anlaşması denen bir ölüm fermanının pençeleri altında can çekişiyor.

Türklerin istiklal mücadelesi en zor, en karanlık dönemlerinden birinden geçerken, 23 Nisan’ın coşkusu birkaç ay değil, birkaç asır uzakta kalmış sanki. Köylüsünden şehirlisine, yediden yetmişe tüm İzmir ve vatan, benzeri görülmemiş bir zulüm cenderesinde kıvranmakta… Memleketin yeni ahvalinin bedelini ödeyenler arasında herkes gibi Cevdet’in ailesi de var.

Cevdet, Azize ve Tevfik’in beklenmedik hikayesi…

Yunan karargahında yaptığı saldırının ardından ağır yaralanan Cevdet, aylar sürecek bir tedaviden sonra ayağa kalkmaya çalışacaktır. Suikast girişiminde başarısız olan Tevfik ise kafalarda soru işaretleri yaratacak bir kimlikle geri dönecektir. Azize hakkındaki gerçekler ise başta Cevdet olmak üzere herkesi derinden etkileyecektir.

Vatanım Sensin oyuncuları

Bu akşam izleyicisine tekrar merhaba diyecek ekranların en çok izlenen projelerinden Vatanım Sensin’in yeni isimlerle eklenen oyuncu kadrosu ile şöyle; Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Okan Yalabık (Charles), Levent Can (Filipos),Fatih Artman (Yüzbaşı Yakup), Ufuk Bayraktar (Dağıstanlı), Şükran Ovalı (Seher),Pınar Deniz (Yıldız), Boran Kuzum (Leon), Miray Daner (Hilal), Berker Güven (Aleksi), Esra Ruşan (Emine), Genco Özak (Mehmet), Can Kahraman (Pehlivan), Mustafa Elikoğlu (Kerim), Ahmet Uğur Say (Lütfü), Erman Bacak (Arnavut Cezmi), Ali Hikmet Kürekçi (Osman) ve Celile Toyon (Hasibe),

Yeni Bölüm

Bir ulusun var olma mücadelesini anlattığı hikâyesi Vatanım Sensin bu akşam saat 20.00’de Kanal D’de!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler