Çarşamba, Mart 3, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Ümit Erdim Görüntülerini İzinsiz Kullanan Restorandan Şikayetçi Oldu

Ümit Erdim Görüntülerini İzinsiz Kullanan Restorandan Şikayetçi Oldu

-

Ümit Erdim Waffle yemeye gittiği restorantta çekilen görüntülerinin izinsiz reklam amaçlı kullanıldığı gerekçesi ile şikayetçi oldu. Detaylar haberimizin devamında…

Ümit Erdim Kimdir?

Ümit Erdim Waffle yemeye gittiği restorantta çekilen görüntülerinin izinsiz reklam amaçlı kullanıldığı gerekçesi ile şikayetçi oldu. Ünlü oyuncu, Etiler’de bulunan lüks bir restorana giderek waffle yemek istedi. İddiaya göre mekan sahibinin ısrarı üzerine mutfağa giren oyuncu, firmaya ait önlüğü giyerek bir de video çektirdi.

Restoran Tarafından İzinsiz Fotoğrafları Kullanıldı

Erdim, bir süre sonra reklam panolarında söz konusu waffle markasının reklam yüzü gibi lanse edildiğini, fotoğrafının kendisinden izinsiz kullanıldığını gördü. Ünlü sanatçı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturmada firma sahibi Adnan U.’nun ifadesi alındı. İşletmeci, Erdem’in restorana geldiği gün mutfağa girip waffle yapmak istediğini, önlüğü giyip waffle’ın nasıl yapıldığını tarif eden video çekmeyi teklif ettiğini belirtti.

Ümit Erdim’den Eleştirenlere Kılla Hakan Tarzıyla Yanıt!Adnan U., “İşletme adını söyleyerek afiyet olsun sözlerini de zorla söyletmiş olamam. Kendi isteğiyle video çektirdi” diye suçlamayı reddetti. Savcılık soruşturma sonunda Erdim’in rızası ile çekilen görüntülerinin, rızası olmadan reklam amaçlı billboardlarda yayınlanmasına neden olan işletmeci Adnan U.’ya özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan dava açtı.

Dava Devam Ediyor

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamada hakim karşısına çıkan Erdim, videoyu isteyerek çektirdiğini ama video ve görüntülerin reklam amaçlı kullanılacağını bilmediğini, billboardlarda resmini görünce şok yaşadığını anlattı. Dava devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Kerimcan Durmaz: Aleyna ile Yarışa Girmek İstemiyorum

Kerimcan Durmaz: Aleyna ile Yarışa Girmek İstemiyorum

0
Geçtiğimiz sene ardı ardına skandal haberlerle gündeme gelen Kerimcan Durmaz bir süre önce "Peşime" adını verdiği bir şarkı yayımlamıştı. Kariyeri hakkında açıklamalar yapan fenomen...
Ahsen Eroğlu ile Boran Kuzum Sevgili Mi?

Ahsen Eroğlu ile Boran Kuzum Sevgili Mi?

Feriha Eyüboğlu Kimdir?

Feriha Eyüboğlu Kimdir?