Ana SayfaÜnlülerSon dakika: Mustafa Sandal ve Emina Sandal boşandı!

İlgili Postlar

Son dakika: Mustafa Sandal ve Emina Sandal boşandı!

Son dakika gelişmesi: Mustafa Sandal ve Emina Sandal çifti boşandı. Anlaşmalı olarak boşanan çiftin duruşmasında neler yaşandı? Mustafa Sandal ve Emina Sandal çiftinin boşanma davasında hangi detaylar dikkat çekti? Ünlü çiftin boşanma şartları neler?

Mustafa Sandal, eşine bıraktığı milyonluk villa yüzünden annesiyle kavga etti!

Mustafa Sandal ve Emine Sandal tek celsede boşandı

Mustafa Sandal ve Emine Sandal çifti bugün sabah saatlerinde boşandı. Ünlü çift, 10 yıllık evliliğini tek celsede bitirdi. Evlenmeden önce 3,5 yıl aşk yaşayan Mustafa Sandal ve Emina Sandal çifti, 2008 yılında evlenmişlerdi. Evliliklerinden iki oğulları dünyaya gelmişti. Son zamanlarda evliliklerinin üstünde kara bulutlar dolaşan çift, evliliklerini bitirmeye karar verdi. Boşanma davasını açan taraf alan Emina Sandal’ın avukatı Salim Baki,  boşanma dilekçesiyle birlikte boşanma protokolünü de mahkemeye sundu ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle tarafların anlaşmalı olarak boşanmalarına karar verilmesini talep etti. Mustafa Sandal ve Emina Sandal, mahkemede Türk Medeni Kanunu’nun 166’ıncı maddesine göre “evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle” boşanmalarına karar verilmesi bir kez daha talep etti. 15 dakika süren duruşmada mahkeme, boşanma protokolü çerçevesinde çiftin anlaşmalı olarak boşanmalarına karar verdi. Mustafa Sandal ve Emina Sandal’ın 10 yıllık evliliği, 15 dakikada bitti.

Mustafa Sandal kimdir?

Mustafa Sandal-Emina Sandal boşanma protokolü

İki çocuklarına rağmen boşanan Sandal çifti, anlaşmalı olarak boşandı. Mustafa Sandal ve Emina Sandal çiftinin mahkemeye sunduğu boşanma protokolünde şu şartlar yer aldı: Çiftin 10 ve 6 yaşındaki iki çocuğun velayeti anneye verilecek. Müşterek çocuklar ile baba Mustafa Sandal arasında belirli günlerde şahsi ilişki tesis edilecek. Çiftin oturduğu Beykoz Çubuklu Vadi Evleri’ndeki evin üçte iki hissesi Emina Sandal’a devredilecek. Boşanmanın kesinleşmesiyle müşterek en az 3 milyon dolar bedelle satılacak. Bu paranın üçte biri Mustafa Sandal’a üçte ikisi Emina Sandal’a ödenecek. Emina Sandal’a ödenecek 2 milyon doların en az 500 bin doları müşterek çocukların üniversite eğitimleri için ayrılacak. Çubuklu Vadi Evleri’ndeki ev satılıncaya kadar Emina Sandal bu evde oturmaya devam edecek. Eğer Emina Sandal evde oturmak istemeyip kiralanması halinde kira bedelinin tamamı Emina Sandal’a ödenecek. Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren en az 4 yıl içerisinde Mustafa Sandal, Emina Sandal adına Sırbistan’da 250 bin avro değerinde bir konut satın alacak.  Tarafların ortaklaşa aldığı “Songwritter” isimli tekne, 3 ayda bir Emina Sandal’ın kullanımına verilecek. Teknenin tüm giderleri Mustafa Sandal tarafından karşılanacak. Mustafa Sandal, Emina Sandal’a aylık 15 bin lira nafaka ödeyecek. Emina Sandal başka birisiyle evlenirse Mustafa Sandal bir daha nafaka ödemeyecek. Ancak Emina Sandal ortağı olduğu kozmetik firmasından gelir elde etmeye başladığı taktirde nafaka miktarında azalmaya gidilecek, çocuklara ödenen nafaka miktarında artırıma gidilecek. Baba müşterek iki çocuk için 5’er bin liradan 10 bin lira iştirak nafakası ödeyecek. Yine yıllık çocuklar için 60 bin lira tatil parasını Mustafa Sandal ödeyecek. Çocukların eğitim ve diğer masrafları baba tarafından karşılanacak. Emina Sandal istediği zaman Mustafa Sandal çocuklara ve boşandığı eşi Emina Sandal’a araç kiralayacak. Emina Sandal’a 275 bin lira değerinde bir araç satın alırsa Mustafa Sandal’ın araç kiralama sorumluluğu ortadan kalkacak. Tarafların bunların dışında birbirlerinden herhangi bir tazminat ya da mal rejimine dayalı alacakları olmayacak.

Emina Sandal Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler