Ana SayfaÜnlülerŞişko Nuri Lakaplı Sanatçı Sıtkı Sezgin Hayatını Kaybetti

İlgili Postlar

Şişko Nuri Lakaplı Sanatçı Sıtkı Sezgin Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’ın usta oyuncusu hepimizin “Şişko Nuri” olarak tanıdığı Sıtkı Sezgin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sıtkı Sezgin’in hayatını kaybetmesi sevenlerini yasa boğdu…

Sıtkı Sezgin Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu 69 yaşındaki Sıtkı Sezgin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi hastanesinde anjiyo olduktan sonra yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Sıtkı Sezgin, çoklu organ yetmezliği sebebi ile durumu iyice ağırlaştı. Hepimizin yakından tanıdığı ve çok sevdiği akıllarda “Şişko Nuri” kalan Sıtkı Sezgin, hayatını kaybetti.

Sıtkı Sezgin Kimdir?

Sıtkı Sezgin veya Şişko Nuri 1949 yılında Samsun’da dünyaya geldi. Türk oyuncu. Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin; On Küçük Şeytan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol almıştır. Sinemayı bıraktıktan sonra memleketi Samsun’a dönen oyuncu Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde yaşamını sürdürmektedir. Halen ana okulu ve ilk okulu çocuklarına yönelik tiyatro oyunları oynamaktadır.17 Ağustos Gölcük depreminde evini kaybetti.

OYNADIĞI FİLMLER
Ayşecik ve Sihirli Cüceler (1971)
Hayat Sevince Güzel (1971)
Öksüzler (1973)
Ah Dede Vah Dede (1976)
Sevgili Dayım (Tarık ın Bisikletini Kaçırdığı Çocuk) – 1977
Adile Teyze (1982)
Nikah Masası (1984)
Alman Avrat 40 Bin Mark (1988)
Alman Avrat’ın Bacısı (1990)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler