Cumartesi, Şubat 27, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Sıla ve Davut Güloğlu Arasındaki Davada Karar Çıktı!

Sıla ve Davut Güloğlu Arasındaki Davada Karar Çıktı!

-

Sıla ve Davut Güloğlu Arasındaki Davada Karar Çıktı. Sıla’nın açtığı 60 bin liralık tazminat davasını kısmen kabul eden mahkeme, Güloğlu’ndan 4 bin lira manevi tazminatın haksız fiil tarihinden işleyecek yasal faizle birlikte alınarak Sıla’ya verilmesine karar verdi.Sıla kimdir?

Sıla Gençoğlu ve Davut Güloğlu Arasındaki Davada Karar Çıktı. Gençoğlu, 7 Ağustos 2016’da düzenlenen Yenikapı mitingi için ‘şov’ ifadesini kullanmış ve bu açıklaması nedeniyle büyük tepki toplamıştı. Davut Güloğlu’nun, katıldığı bir televizyon programında, “s… olsun gitsin” ifadesini kullanması üzerine Sıla, suç duyurusunda bulunmuştu. Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun, 15 Temmuz ardından Yenikapı’da toplanan milyonlarca vatandaş ile ilgili yakışıksız sözlerini eleştirdiği için şarkıcı Davut Güloğlu’na açtığı 60 bin liralık tazminat davasında karar çıktı.Davut Güloğlu, avukatı Gültekin Gepek aracılığıyla istinaf mahkemesine başvurmuştu. Başvuruyu değerlendiren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 23. Ceza Dairesi, “Eylemin sanık tarafından işlendiğinin kanuna uygun olarak yürütülen duruşma sonucu saptandığını, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulandığı” anlaşıldığından Güloğlu’nun başvurusunu esastan reddetti. Böylece Güloğlu’nun cezası kesinleşmiş oldu.

SAVUNMASINI YAPMIŞTI

Geçtiğimiz celse hakim karşısında kendisini savunan Davut Güloğlu, ‘Ben Ceza Mahkemesinde yapılan davayı adaletli bulmuyorum. Burada özgürce yargılanıyorsak 15 Temmuz’da ikimizi savunduğumuz içindir. Ben bu ülkeyi sevmeyenler için ‘S… git’ ifadesi kullandım. Benim sözümün aynısının bir televizyonda prof. bu şekilde tekrar etmiştir. Ben bu cümleyi o gün ki acılar ve yaşadığımız kayıplar nedeniyle milli duygularım kabardığı için bana ağır gelen bu sözü eleştirdim. Ben bu sözleri kendisine söylemediğimi belirtmeme rağmen Sıla hanım üzerine alındı. Bana karşı dava açmakla bu sözü sahiplenmiştir”demişti.

Davut Güloğlu Kimdir?

SILA’NIN AVUKATI: TAZMİNAT MİKTARI DÜŞÜK İSTİNAFA BAŞVURACAĞIZ

Sıla Gençoğlu Amani’nin avukatı Rezan Epözdemir, “Bize göre söylenen sözler üzerine müvekkilimizin kişilik hakları ağır ölçüde ihlal edilmiştir. Tazminat miktarı düşüktür. Davayı kazanmış olmamız sevindirici. Mahkemenin kişilik haklarının ihlali var demiş olması sevindirici. Fakat tazminat miktarının düşük olması hasebiyle istinaf mahkemesinde itiraz hakkımızı kullanacağız” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne şarkıcı Sıla katılmamış ve “Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım” demişti. Bunun üzerine Davut Güloğlu katıldığı bir televizyon programında, “S… olsun gitsin” ifadesini kullanmıştı. Sıla, bu sözlerin ardından şikayetçi olmuş ve Davut Güloğlu hakkında, “Alenen hakaret” suçundan 2,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı. İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Güloğlu, 2 Mayıs 2017’de “Alenen hakaret” suçundan önce 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmış, Güloğlu’nun bu cezası 8 bin 500 TL adli para cezasına çevrilerek kesinleşmişti. Öte yandan Sıla, Güloğlu aleyhine 60 bin TL’lik manevi tazminat davası açmıştı.

KARAR ÇIKTI

Bugün Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Sıla Gençoğlu ve Davut Güloğlu katılım sağlamadı. Mahkeme, Sıla Gençoğlu’nun açtığı 60 bin liralık tazminat davasının kısmen kabulüne, Davut Güloğlu’nun 4 bin lira tazminat ödenmesi yönünde karar verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Deniz Özçelik Kimdir?

Deniz Özçelik Kimdir?

0
Son olarak sözü ve müziği kendisine ait olan Majnoon’un prodüksiyonunu yaptığı ‘’Neylerim’’ parçasını müzikseverlerin beğenisine sunan Deniz Özçelik Kimdir? Deniz Özçelik Kaç Yaşında? Deniz Özçelik Ne Zaman...
Deniz Özçelik Bestesi " Neylerim "

Bir Deniz Özçelik Bestesi ” Neylerim “