Ana SayfaKültür ve SanatMüzikSezen Aksu 'dan "Sen Ciddisin" Yorumu

İlgili Postlar

Sezen Aksu ‘dan “Sen Ciddisin” Yorumu

Minik Serçe Sezen Aksu ‘Sen Ciddisin’ şarkısı ile müzikseverlerle buluştu. İki yıl önce Barış Okay’ın ‘Artık Sevilmiyor Böyle’ albümünde söylediği şarkılardan biri olan ‘Sen Ciddisin’ şarkısını minik serçe yeniden yorumladı. Detaylar haberimizin devamında….

Sezen Aksu kimdir?

Sezen Aksu ‘dan Yeni Şarkı

İki yıl önce Barış Okay’ın ‘Artık Sevilmiyor Böyle’ albümünde söylediği şarkılardan biri olan ‘Sen Ciddisin’ şarkısını minik serçe yeniden yorumladı. Sezen Aksu Sen Cidddisin şarkısı için şu sözleri söyledi;

İki yıl önce Barış Okay’ın ‘Artık Sevilmiyor Böyle’ albümünde söylediği şarkılardan biri olan ‘Sen Ciddisin’ şarkısını minik serçe yeniden yorumladı. 

Okay’ın sesi benim kalbime saplanır, kendi gibi sağlam ve rengârenk müzisyenliği her defasında gözümü yaşartır… 

Albüm bence tam bir uzun yol arkadaşı. Sessiz ve derin, kendi yolunu yürüyor birilerini yanına katarak…

Benim canlandırdığım ilk hali bu, düzenleme orijinalinde Okay’ın, bu versiyon Mustafa Haybat’a ait. Farklı iki tat hoşunuza gider diye düşündüm. Bu arada Mustafa Haybat ismine de dikkatinizi çekmek isterim. Siz zaten keşfedersiniz mutlaka, ben iz sürmek isteyenlere çakıl taşı bırakıyorum. 

Bi’ dinleyin bakalım, bunca kederin ortasına bir hoş seda koyabilirim belki, belki azıcık nefes aldırır…

Sezen Aksu’dan Onaylı Şarkı: Nafile

Not: Genç dostum, yönetmen Ali Bilgin’e -ki kendisi de doğurmadıklarımdandır- yürek dolusu teşekkür ederim şarkımızı tamamlayan görsel hikayesi için ve elbette büyük bir teşekkür de bu görsellere hayat veren tabloların ressamı Ömer Ozan Erdoğan’a…

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler