Ana SayfaÜnlülerSermiyan Midyat Kristanna Loken ve Sinan Akçıl'dan özür dilemeli

İlgili Postlar

Sermiyan Midyat Kristanna Loken ve Sinan Akçıl’dan özür dilemeli

Sermiyan Midyat Kristanna Loken ve Sinan Akçıl’dan özür dilemeli… Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının bulunduğu mekana gelmesinden dolayı sorun çıkaran ve Sinan Akçıl ile kavga eden Sermiyan Midyat’a, eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Detaylar haberimizde…

Sermiyan Midyat’a basın mensuplarından kınama

Sermiyan Midyat ve Sinan Akçıl kavgası

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat, Hollywood yıldızı Kristanna Loken’in doğum günü kutlaması için gittiği mekana basın mensuplarının gelmesine sinirlenmiş ve sorun çıkarmıştı. Aynı mekanda bulunan ünlü şarkıcı Sinan Akçıl Sermiyan Midyat’a tepki gösterince, Midyat’ın saldırısına uğramıştı. Sermiyan Midyat’a eleştiriler bitmiyor. Günaydın köşe yazarı Tuba Kalçık, Sermiyan Midyat olayını kaleme aldı. İşte Kalçık’ın o yazısı:

Sinan Akçıl kimdir?

Sermiyan Midyat Kristanna Loken ve Sinan Akçıl’dan özür dilemeli

Geçtiğimiz günlerde Sermiyan Midyat ve Sinan Akçıl arasında büyük bir gerilim yaşandı. Peki neydi bu gerilimin sebebi? Olaya tanıklık edenlerle konuşunca, o gece Sermiyan Midyat’ın sadece basın emekçilerine ve Sinan Akçıl’a değil, Norveç asıllı Amerikalı oyuncu Kristanna Loken’e de sözlü saldırıda bulunduğunu öğrendim. Loken’in oturduğu masaya yumruk atarak bağıran Midyat’ın bu davranışı, kadın oyuncuda büyük bir korku ve paniğe yol açmış. Şimdi kendinizi lütfen Kristanna Loken’in yerine koyun…

Sermiyan Midyat kimdir?

Antalya Film Festivali’ne katılmak için Türkiye’ye geliyorsunuz; üstelik yabancı basında Türkiye aleyhine karalama kampanyasının bir parçası olan bir sürü asılsız haberin yapıldığı bir dönemde. Ve çok güzel geçen bir film festivali sonrası İstanbul’un göbeğindeki bir mekanda sözlü saldırıya uğruyorsunuz.

Bu olay bir süre sonra bizim hafızalarımızdan silinecek belki ama emin olun, Loken ne zaman Türkiye dense bu olayı hatırlayacaktır.

Bin bir emek harcanarak yapılan festival sonrası güzel anılarla ülkemizden ayrılmasını beklerken Midyat’ın saldırganlığı yüzünden kötü anılarını da yanında götürecek Loken.

Sinan Akçıl’ın saldırı karşısındaki olgun tavrı olayların büyümesini engellemiş neyse ki. Zaten Loken de sosyal medya hesabında centilmen tavrından dolayı teşekkür etti Akçıl’a.

Kadına sözlü de olsa şiddette bulunan Midyat’ın bu tavrı Türkiye’nin uluslararası imajına da zarar verdi bana göre. Midyat’ın sonrasında yaptığı açıklamalar, Akçıl’a gösterilen ilgiyi hazmedemediğini açıkça ortaya koyuyor zaten. Bizim kültürümüzde misafir el üstünde tutulur.

Ülkemize gelen yabancı bir oyuncuya böyle davranmak her şeyden önce yaşadığın toprakların kültürüyle bağdaşmıyor.

Bir basın emekçisi olarak medya mensuplarına gösterdiği saldırgan tavrın affedilir hiçbir yanı olmadığını düşünüyorum.

Bir sanatçı olarak Midyat’tan beklentim; hem medya mensuplarından, hem Akçıl’dan, hem de Loken’den kamuoyu önünde özür dilemesiydi.

Ama tam tersine hâlâ kendini haklı gösterme çabasında. Kibir ve egonun kişileri getirdiği hali görünce insan gerçekten üzülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler