Ana SayfaÜnlülerSelda Bağcan’ın ” 40 Yılın 40 Şarkısı” Serisinin, İkincisi Çıktı..

İlgili Postlar

Selda Bağcan’ın ” 40 Yılın 40 Şarkısı” Serisinin, İkincisi Çıktı..

“Galaksinin Yıllardır Parlayan Yıldızı” olarak nitelenen ve Dünya müzisyenlerinin idolleri arasında yer alan, sesi topraklarımızı aşmış efsanevi sesimiz Selda Bağcan’ın  ” 40 Yılın 40 Şarkısı” serisinin, ikincisi LP ve CD olarak çıktı. İşte Detaylar..

Selda Bağcan’ın ” 40 Yılın 40 Şarkısı” Serisinin, İkincisi Çıktı..

Bu albüm, sanatçının 1971’de başlayan sanat hayatında, muhteşem sesi ve olağanüstü yorumuyla seslendirdiği, tamamı hit olmuş eserlerden ve sanatçının özenle seçtiği şarkılarından oluşmaktadır. Selda Bağcan’ın ” 40 Yılın 40 Şarkısı” Serisinin, İkincisi Çıktı..

CD ve LP nin birincisinde Rock Müzik, ikincisinde de Türkülerimiz, özellikle deyişlerimize yer veren sanatçı, bazı şarkılarının da ikinci versiyonunu yayınladı.

“100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali”

Biz, sevenlerini en çok sevindirecek olay ise; Amerika’da“ Dünya Müziğinde Efsane 81 Kadın Şarkıcı” arasında olan ve “Rolling Stones Dergisi” nin “100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali” listesinde yer alan sanatçımızın biyografisi ile 40 Yıllık müzik ve siyasal yaşamının – kronolojik olarak – anlatıldığı dökümanların bulunduğu albüm kitapçığı olacak. Çünkü; efsane olmuş bir sanatçının yıllara damgasını vuran çalışkanlığı, tutkusu  ve halkına olan aşkının gözler önüne serilmesi ,sevenlerine ilham vereceği kanaatindeyiz.

Binlerce Yıllık Halk Türkülerini Hiç bozmadan Çağdaş Bir Yorumla Dile Getirmiştir.

Selda Bağcan ,yüreğinin sesiyle, halkının Anadolu’dan yükselen çığlıklarını bütün dünyaya duyurmakla kalmamış, binlerce yıllık halk türkülerini farklı olmasına rağmen dokusunu hiç bozmadan çağdaş bir yorumla dile getirmiştir.

Yaşamının en zor anlarında bile -Bütün yaşamımı ve yeteneklerimi ayrıca şarkılarımı, dünyadaki adaletsizliğin bitmesi ve evrensel barışı sağlamak için kullanacağım-diyerek  and içen sanatçı, genç müzisyen ve Dj ‘ler ile dünya sanatçılarına ilham kaynağı  ve rol model olmuştur.

Selda  Bağcan “40 Yılın 40 Şarkısı”

Dünyaca ünlü, efsane ses Selda  Bağcan’ın  40 Yıllık müzik serüvenini anlatan “40 Yılın 40 Şarkısı” albümlerinin çok özel bir başyapıt olarak, müzik severlerin diskoteğinde ve gönlünde seçkin bir yeri olacağına inanıyoruz.

Galaksinin Parlayan Yıldızı Selda  Bağcan

“Galaksinin Parlayan Yıldızı” , pandemi öncesinde davet edildiği dünyanın en önemli festival sahnelerine çıkmakta, yurtiçinde ve yurt dışındaki konserlerine ara vermeden devam etmekteydi.

Sevenleriyle tekrar buluşacağı anı özlemle bekleyen sanatçı , onlarla ayrı kalmaya dayanamadığını ve bu özel dönemde bir ilke imza atarak, karantina döneminde halkına bu albümünü armağan ettiğini  açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler