Ana SayfaKimdirSedat Sarıkaya Kimdir?

İlgili Postlar

Sedat Sarıkaya Kimdir?

Başarılı gazeteci ve yazar Sedat Sarıkaya Kimdir? Sedat Sarıkaya Kaç Yaşında? Sedat Sarıkaya Ne Zaman Doğdu? Sedat Sarıkaya Nerede Doğdu? Sedat Sarıkaya Aslen Nereli? Sedat Sarıkaya Hangi Burç? Türkiye’nin önde gelen magazincilerinden olan Sedat Sarıkaya hakkında merak edilen tüm bilgiler Kimdir yazımızda. İşte Sedat Sarıkaya…

Sedat Sarıkaya Kaç Yaşında? Sedat Sarıkaya Ne Zaman Doğdu? Sedat Sarıkaya Nerede Doğdu? Sedat Sarıkaya Aslen Nereli? Sedat Sarıkaya Hangi Burç? Sedat Sarıkaya Kimdir?

Türkiye’nin önde gelen gazeteci, yazar ve magazincilerinden olan Sedat Sarıkaya, genel olarak ünlü sanatçılar ile internet üzerinden yaptığı röportajlar ile tanınmaktadır. Magazin alanında internet üzerinden yaptığı röportajları ile 2021 yılında Hülya Yanıkdağ ve Hevin Cümsen tarafından düzenlenen Altın Kalite Ödüllerinde “En iyi Online Röportaj yazarı” kategorisinde ödül almıştır.
Sedat Sarıkaya, magazin gazeteciliği kariyerine ilk olarak yaptığı ünlü şarkıcı Murat Kekilli röportajı ile başlamıştır. Bu ilk röportajı İstanbul’da basılan Yeniçağrı gazetesinde yayınlanmıştır. YeniÇağrı gazetesinde 2 yılı aşkın süredir yazmaktadır.
Almanya’da ülkemizi yazdığı yazılar ile temsil eden Sedat Sarıkaya, Çiğdem Bora’nın sahibi olduğu Avrupalı Bayan Dergisinde ve Avrupalı Bayan Gazetesinde yazarlık yapmış ve halen yazarlık yapmaya devam etmektedir. Aynı zamanda dergi sahibi Çigdem Bora tarafından “En İyi Dergi Yazarı” ödülüne layık görülmüştür.
Ülkemizde röportajları Türkiye’nin dört bir yanında yayınlanırken öte taraftan, İstanbul’da İstanbul Days Guide dergisi, Hatay’da Loca Dergisi, Ankara’da Ses Magazin ve Magazine Life dergisi, Gebze’de Anibal dergisi, Kütahya’da Mac Life dergisi, Antalya’da XL Magazin dergisi, İstanbul’da Damga gazetesi, kendi bastıkları Kocaeli’den Haber Gazetesi, Elazığ’da E-Medya Gazetesi, Karadeniz’de Karadeniz Life dergisi gibi bir çok medya kuruluşu ve Azerbeycan’da Azad, medya.az ve bir çok internet medyası röportajlarına yer vermiştir.
Sayısız ünlü ile röportajları bulunan Sedat Sarıkaya ‘nın başta Murat Kekilli olmak üzere İsmail YK, Tuğba Yurt,Tuğba Özerk, Pamela Spence, Barış Gülay, Irmak Arıcı, Ekin Uzunlar, Aydilge, Gökçe Kırgız, İrem Derici, Gökhan Türkmen, Elif Buse Doğan, Eylem ve daha bir çok ünlü ile internet üzerinden yaptığı röportajları mevcuttur.
Çalışma arkadaşları tarafından da uyumlu kişiliği ve kaliteden ödün vermeyişi ile meslektaşlarının arasından ön plana çıkaran Sedat Sarıkaya, röportajları bir çok dergide kapak sanatçısı olarak yayınlanmış ve her kulvarda başarı ile adından söz ettirmeye devam ediyor…
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler