Ana SayfaDedikoduSeda Demir: Survivor'da Çok Yanlış Anlaşıldım

İlgili Postlar

Seda Demir: Survivor’da Çok Yanlış Anlaşıldım

Yaprak Dökümü dizisinde Sedef karakterini canlandıran Seda Demir geçtiğimiz günlerde samimi bir röportaj verdi. Seda Demir “Survivor’da çok yanlış anlaşıldım.” dedi. İşte Seda Demir’in o röportajı;

Demir, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde okurken nasıl oyunculuğa geçiş yaptığını şöyle anlatıyor:

“Orta halli bir aileden geldiğimden üniversitedeki harçlığım için arkadaşlarımla anketörlük gibi işlere başvurmaya karar verdik. Bir arkadaşımız bazı reklamlarda oyunculuk yapıyordu. Arkadaşlarım da beni oyunculuğa çok yakıştırıyordu ama utanıyordum açıkçası. Çok çekingendim. Bir şirkete anketörlük için başvuracağımı zannederken arkadaşlarım, beni kandırdı ve oyunculuk ajansına yazdırdı. Gittiğim tüm reklam seçmelerinde son 3’e kalıyordum. ‘Yaprak Dökümü’nden hemen önce bir dizi için deneme çekimine çağırdılar. Orada bir yerden sonra doğaçlama yapmamı istediler. O zamanlar doğaçlamanın da tam olarak ne olduğunu bilmiyordum. Zannettim ki kendi erkek arkadaşımı anlatmam gerek. Derken çok doğal bir oyunculuk çıktı. O çekim Ay Yapım’a gitti. Yönetmenimiz beni beğenmiş. Hem tipimi hem de oyunculuğumu, her şey o şekilde başladı. Projenin başında çok tedirgindim. Ne seti biliyorum ne sahneleri ne de oyunculuğu…”

“Aileniz oyunculuk yapmanıza nasıl yaklaştı? Bunu gelip geçici bir şey mi sandılar?” 

“Tabii… Beni figüran sanıyorlardı ta ki diziyi izleyene kadar. ‘Bu böyle değilmiş, sen bayağı ana kadrodasın’ diye şaşırdılar. Bir karar aşamasındaydım, oyunculuk mu yoksa okuduğum okulun kariyeri mi gibi git gel yaşadım. 21-22 yaşlarındaydım ve ikinci sezonda artık oyunculuğun hayatımda olmasını istediğime karar verdim. Daha da ciddiye alarak oyunculuk derslerine başladım.”

Yaprak Dökümü” dizisiyle hayatındaki her şeyin değiştiğini söyleyen Seda Demir setin ilk ve son günü arasındaki farkı şöyle anlatıyor:

“İlk gün gerçekten ne yaptığımı hiç bilmiyordum. Sağ olsun yönetmenimiz Mesude Erarslan çok yardım etti. Oyuncu koçu ile çalıştım. Çok farklı bir dünyanın içinde gibiydim. İlk sahnemde Ali Rıza Bey’in evine börek götürüyordum ve tüm kadro oradaydı. Çok vurucu bir sahneydi. Ama herkes yardımcı oldu. Onların yardımıyla da 5 sezon oynadım. Güzel bir aile ortamının olduğu bir setti. Kavgadan ve gürültüden uzaktı.” Dizinin yayınlandığı dönem yolda yürümekte zorluk yaşadığını otobüse bile binemediği dile getiren güzel oyuncu şu açıklamayı yapıyor:

“Tanındığımı, dizinin birkaç bölüm sonrası sokağa çıkar çıkmaz fark ettim. Okulum Tarabya’daydı ve otobüs kullanıyordum. Otobüse bindiğim an herkes bir anda bana bakıyordu. Başka bir dünyanın içinde gibiydim. Oyunculukta sete adım atıp sahne tozunu yuttuğunuz zaman dönüşü olmuyor. Ondan sonra karar verdim oyunculuğa ve böyle devam etti.”

Dizi bittiğinde ne hissettiniz?

“Boşluğa düştüm. Çünkü dizi boyunca okulum da devam ediyordu. Sette boş bulduğum her an ders çalışıyordum. Dizi bitince okulum da bitti. Kala kalmıştım. Çok uzun sürmeden başka dizi başladı. O sırada dinlenmem mi gerekiyordu, bilemedim. Bu sene çok güzel bir ekiple tiyatroya başladım. Turneye de çıkacağız. Ekibin içinde Murat Eken, Melek Şahin, Sevinç Erol var. Oyun, lohusa bir kadın, eşi ve iki kaynana arasında geçiyor. Komedi türündeki oyunumuz ekim ayının sonunda perde açacak.”

Seda Demir Kimdir?

Güzel oyuncu TV’ye uzak kalmasıyla ilgili de, “Çok uzun süre tiyatro yapmak istiyordum. Survivor biter bitmez başladım. Ondan sonra bir TV filmi oldu. ‘Evlilik Curcunası’, ‘Soğanlar Pembeleşene Kadar’ oyunlarında oynadım. Tiyatro, oyunculuk anlamında beni besledi. Diziler için de çok asılmadım. ‘Geleceği varsa gelir’ diye düşündüm” açıklamasını yapıyor.

Eski bölümleri izliyorum

“Yaprak Dökümü okul gibiydi. O setteki herkes öğretmendi. Onların hareketlerini izleyerek oyunculuk nedir öğrendim. Güven Hokna ve Halil Ergün hocalarımdı. Yürümeyi, okumayı, replik almayı, sosyalleşmeyi orada öğrendim. Makyaj bile yapmasını bilmiyordum. Eski bölümlere denk gelince izliyorum. Sahnelerime yorumlar yapıyorum. O dizinin anısı çok hoş benim için.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler