Ana SayfaÜnlülerSahnede Ayta Rüzgarı Esti

İlgili Postlar

Sahnede Ayta Rüzgarı Esti

Türk sanat müziğinin güçlü seslerinden Ayta Sözeri, önceki akşam Bodrum’da bir mekanda konser verdi. Sahnede Ayta rüzgarı esti… Yaklaşık iki saat sahnede kalan Sözeri, sanat müziğinin yanı sıra günümüzün sevilen şarkılarıyla konuklarına müzik ziyafeti sundu. İşte konserden detaylar;

Ünlü Dostları Yalnız Bırakmadı

Ayta Sözeri, konuklarının karşısına Türkiye’nin sanat güneşi merhum Zeki Müren’in sesinden dinlemeye alıştığımız ‘Rüyalarda Buluşuruz’ şarkısıyla çıktı. İlk şarkısından sonra kendisini dinlemeye gelen misafirlerini selamlayan Sözeri, “Hava çok sıcak, bu gece deli eğleneceğiz, daha da sıcak olacak. Hayatınızda eğlence olsun. Ne kadar verirseniz o kadar alırsınız. Biz de bu gece sizleri eğlenceye boğacağız, tek almak istediğimiz de alkış” diyerek Sezen Aksu’nun sevilen parçası ‘Ah İstanbul’ ile programına devam etti.

Sanatçıyı izlemeye gelenler arasında geçtiğimiz yıllarda rol aldığı ve Gülse Birsel’in ilk filmi olan ‘Aile Arasında’nın yapımcısı Necati Akpınar, senaristi Gülse Birsel ve oyuncu Olgun Şimşek de vardı.

“Bacaksa Bende De Var”

Programının ortalarına doğru konuklarıyla sahneden sohbet eden Ayta Sözeri, “Arkadaşlar farkındaysanız ben sahneye hep uzun elbiseyle çıkıyorum ama bacaksa buyrun bende de var” diyerek elbisesinin eteklerinden tutup yukarı kaldırdı ve dinleyicisinden alkış aldı.

“Dört Şarkıyı Birbirine Bağlar”

Sözeri, programının sonlarına doğru kendisini dinlemeye gelen yakın arkadaşı Olgun Şimşek’i sahneye çağırırken, “Arkadaşım şimdi dört şarkıyı peş peşe bağlar” diyereki mikrofonu ünlü oyuncuya teslim etti. Şimşek ilk olarak ‘Üflediler Söndüm’ parçasıyla dinleyicileri büyüledi. Şarkı sonunda büyük tezahürat alan oyuncu, önce Ferdi Tayfur’un ‘Hatıran Yeter’, ardından merhum Neşet Ertaş’ın ‘Ah Yalan Dünya’ ve son olarak Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’ eserlerini seslendirdi. Olgun Şimşek, sahneyi gerçek sahibine teslim ederken yoğun alkış topladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler