Ana SayfaKimdirPetra Nachtmanova Kimdir?

İlgili Postlar

Petra Nachtmanova Kimdir?

Alman müzisyen Petra Nachtmanova Kimdir? Petra Nachtmanova Kaç Yaşında? Petra Nachtmanova Ne Zaman Doğdu? Petra Nachtmanova Nerede Doğdu? Petra Nachtmanova Aslen Nereli? Petra Nachtmanova Hangi Burç? Memleket türkülerine, ezgilerine gönül vermiş Petra Nachtmanova hakkında merak edilen herşey Kimdir Haberimizde.. İşte Petra Nachtmanova…

Petra Nachtmanova Kaç Yaşında? Petra Nachtmanova Ne Zaman Doğdu? Petra Nachtmanova Nerede Doğdu?

01.01.1988 tarihinde Avusturya Viyanda kentinde dünyaya gelen Petra Nachtmanova 32 yaşındadır.

Petra Nachtmanova Aslen Nereli? Petra Nachtmanova Hangi Burç?

Aslen Çek asıllı olan Petra Nachtmanova, Oğlak burcudur..

Petra Nachtmanova Kimdir?

Alman müzisyen Petra Nachtmanova, aslen Polonyalı bir anne ve Çek asıllı bir babanın kızı olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Çocukluk döneminde klasik müzik eğitimi alan Petra Nachtmanova, İngiltere’de Tarih üzerine eğitim görmüş ve sonrasında Almanya Berlin’e yerleşmiştir. Berlin’de göçmenler sebebi ile saz ile tanışmıştır.

Rönesans Barok müziği ilgisini çekse de daha sonra Halk müziğine merak sarmış ve bir cemevi’nde saz kursuna yazılarak Türkçe öğrenmiştir. Ardından sazın ana vatanı olan Horasan’ı merak etmiş ve 4 ay boyunca yolculuk yapmıştır. Yol haritasında ise Bosna Hersek, Arnavutluk, Bulgaristan, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve İran yer almıştır. Türkiye’de ise Seferihisar, Kaş, Kırşehir, Ankara, Sivas, Tunceli, Erzurum ve Kars’ta bulunmuştur.

Her uğrak noktasında saz çalan insanlarla bir araya gelmiş ve hem kültürü, hemde saz ile ilgili ince detayları öğrenmiştir. Ayrıca yönetmen Stephan Talneau çıkmış olduğu bu maceralı yolculuğun belgeselini hazırlamıştır. Türkiye’de ise ‘Saz’, 38’inci İstanbul Film Festivali kapsamında izleyici ile buluşmuştur.

Babası da müzisyen olan sanatçı, klarnet ve saksafon çaldığını, Prag’da 70’lerde acayip caz modası olduğunu ve hem dedesinin hem de babasının o grup içinde yer aldığını belirtmiştir.

Anadolu’yu Berlinde keşfetmiş, bir gün sokakta bağlama çalan birisini gördüğünü ve ev arkadaşının da Türk olduğunu ona ait olan Aşık Veysel Cd’sini dinlediği söylemiştir. Ardından çok sevdiğini ve saz çalmaya bu kültürü öğrenmeye karar verdiğini aktarmıştır.

Cemevi kursunun ardından ilk hocası Nevzat Akpınar, ardından Taner Akyol Saz Kursu olmuştur.

Türkçe’yi türküleri anlamak için öğrenmeye başlayan başarılı isim, bir süre İstanbul’da kalmış yaklaşık 4 senedir de bir Karadenizli ile evli olduğunu bir röportaj da dile getirmiştir. Günümüzde eserlerini seslendirmekte sık sık hem Youtube üzerinden hemde sosyal medya üzerinden paylaşımlarını sürdürmektedir.

 

Önceki İçerikOğuz Saral Kimdir?
Sonraki İçerikSemiha Bezek Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler