Magazin Haberleri » Ünlüler » Parasıyla İnsanları Ezmeye Çalışanlar!
Berkay’ın Eşinden Şok İddia: Arda Bana Asıldı!

Parasıyla İnsanları Ezmeye Çalışanlar!

Son dönemde magazin olayları ile damgasını vuran ünlüler bir hayli arttı. Bunlardan en çok konuşulanı Arda Turan ile Berkay kavgası oldu. Arda Turan ve Berkay arasındaki kavgadan sonra mahkeme günü aylık kazanç bildirimleri çok konuşulmuştu. Milliyet Cadde Yazarlarından Ali Eyüboğlu “Parasıyla İnsanları Ezmeye Çalışanlar” başlıklı yazıyı kaleme aldı. İşte Ali Ayüboğlu’nun çarpıcı yazısı…


Arda Turan kimdir?

Alço “Eski kafalıyım, kredi kartı kullanmam”

Son yıllarda her ünlünün cenazesinde en önde saf tutarak takdir kazanan Nuri Alço, yankesicilerin de gözdesi oldu. Çünkü oyuncu, Oya Aydoğan’dan sonra Ayşen Gruda’nın cenazesinde cüzdanının çalındığını açıkladı. Alço’nun “Eski kafalıyım, kredi kartı kullanmam” demesine itirazım yok. Ancak üç yıl önce başına gelmesine rağmen, yine içinde 5 bin TL olan cüzdanla cenazeye gitmesi bana tuhaf geldi.

Berkay Şahin kimdir?

 Arda Turan’la Berkay’ın ilk duruşmasına damga vuran “Bin TL”

‘İşte Benim Stilim’in Türkiye’ye hediyesi Bahar Candan da ‘2. Sayfa’da açıkladığı harçlığıyla hepimizi ezdi geçti: “Eskiden evden 100-200 TL ile çıkıyordum, şimdi 3-4 bin TL’yle. Bazen bir hesap geliyor 1.5 K, deniz mahsullü makarna söyleyince 2 K oluyor hesap.” Bin 500 TL yerine “1.5 K” diyene, “Milyonlar 2 bin 20 TL olan asgari ücretle geçim savaşı verirken, öğle yemeğine ‘2 K’ ödemekle hava atmak, neyin kafası?” diye sormak boşuna. Ne o anlar bu sorudan, ne de ‘yurdum insanı’ ilgilenir. Çünkü ona gülüp geçenlerin kafası, Arda Turan’la Berkay’ın ilk duruşmasına damga vuran “Bin TL” ile meşgul.

Ne zaman ki ünlü, parasıyla hava atar, yalan beyanda bulunur ve insanların zekasıyla alay ederse o zaman iş, ‘kamu merakı’ndan çıkar, ‘kamu yararı’na dönüşür…

Şarkıcının “Aylık gelirim 300 bin euro” diyen Arda’ya gönderme yapmak için “Aylık kazancım bin TL” demesi olay oldu. Bu yüzden davanın amacından çıkıp başka bir mecraya taşındığını anlayınca Berkay’ın, “Arkadaşlar bin TL gelire takılmışsınız, ama onu neden söylediğim aşikâr. Bin TL kazanmadığımın herkes farkındadır, bunlara takılmayın, geçin gidin” demesi para etmedi. Avukatı Ayşegül Mermer, “Berkay’ın sadece telif haklarından gelen aylık 200 bin TL’den fazla geliri var” dedi. Bana çok abartılı gelen şarkıcının gerçek telif gelirini bilemem ama şöyle de gerçekler var kendisine dair: 2 bin TL’lik terliğiyle haber olan, üç katlı villasında üç kadın çalıştıran, 185 bin euro’luk otomobile binen, 2018’de en çok konser veren, 5 Mayıs’a kadar bütün hafta sonları konserle dolu olan Berkay’ın aylık geliri bin TL değil, birkaç yüz bin TL olmalı. Bu da maliyecileri ilgilendiren bir konu…Vergisini ödedikten sonra hiçbir ünlünün kazancı ilgilendirmez bizi. Ne zaman ki ünlü, parasıyla hava atar, yalan beyanda bulunur ve insanların zekasıyla alay ederse o zaman iş, ‘kamu merakı’ndan çıkar, ‘kamu yararı’na dönüşür.


 

Hakkında Deniz Kurtuluş

Deniz Kurtuluş

İlginizi Çekebilir

Burcu Esmersoy Anoreksiya Hastalığına Mı Yakalandı..

Burcu Esmersoy Anoreksiya Hastalığına Mı Yakalandı..

Özel hayatıyla her zaman gündemde olan güzel sunucu Burcu Esmersoy, Anoreksiya Nevroza (yemek yememe) hastalığına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir