Ana SayfaDedikoduPakize Suda'dan acı haber!

İlgili Postlar

Pakize Suda’dan acı haber!

Usta oyuncu Pakize Suda’dan sevenlerini üzen haber geldi!  Bir süredir demans hastalığıyla mücadele eden Pakize Suda hayatını kaybetti… Ünlü oyuncunun vefatı sevenlerini üzdü.  Usta oyuncunun vefat haberini yeğeni Dilara Elagözlü duyurdu.

 

pakize suda
pakize suda

Pakize Suda Kimdir?

Pakize Suda hayatını kaybetti

Bir süredir demans hastalığıyla mücadele eden usta oyuncu, beynine pıhtı atması sonucu hayatını kaybetti. Usta oyuncunun vefat haberini yeğeni Dilara Elagözlü duyurdu. Dilara Elagözlü yaptığı açıklamada, “Bir süredir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzemiz Pakize Suda, beynine pıhtı atması sonucu bu sabah yaşamını yitirmiştir. Çok üzgünüz, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Cenaze bilgilerini daha sonra paylaşacağım.” cümlelerini dile getirdi.

 

pakize suda
pakize suda

Pakize Suda, yeğenini vasi olarak atamıştı

Geçtiğimiz aylarda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda düzenlenen rapora göre mahkeme,  Pakize Suda’ya yeğeni Dilara Elagözlü’nün vasi olarak atanması kararını vermişti. Dilara Elagözlü, teyzesi Pakize Suda’nın hastalığı ile ilgili “Teyzemin bu rahatsızlığı 6-7 seneye dayanıyor. Unutmalarla, eşyalarını kaybetmelerle başladı. Birlikte çalıştığı insanlar da bunu fark etti. Kendisi bu rahatsızlığını uzun süre kabul etmedi. Kendinde olduğu süre içinde, ‘Siz kendinize bakın’ dedi. Anneannemin ve teyzemin arka arkaya rahmetli olmasıyla, yaşadığı duygusal şeylerde bu hastalığı tetikledi. Tiroid haplarını belli bir süre kullanmadı. Bana bir konuşmamızda ‘Her şeyi unutarak ölmek istiyorum’ dedi. 18 yaşından beri kendi yaşamayı tercih etmiş, kedileriyle mutlu olan bir insan. Sinirli ve şüpheci yapısı hastalıkla daha da gelişti. Birkaç senedir sözlerine itibar edilemeyecek bir hale geldi. 3 sene önce etrafından bize şikayet geldi, evine gittim. Evi çok dağınıktı. Toparlamak istedim ama izin vermedi. Doktorları çağırmak istedik ama kabul etmedi. Elimizden geldiği sürece bakmaya çalışıyoruz. Henüz bu hastalığa bir çare yok. İlaçlar sadece semptomları yavaşlatıyor. Fiziksel sağlığı iyi ama beyin olarak bu şekilde” bu cümleleri dile getirmişti.

Usta oyuncunun ölüm haberi sevenlerini derinden yaraladı. Henüz cenaze ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadı. Yeğeni Dilara Elagözlü, cenaze ile ilgili gelişmeleri duyuracağını dile getirdi. Magazinhaberleri ailesi olarak usta oyuncunun ailesine baş sağlığı diliyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler