Magazin Haberleri » Kimdir » Özlem Çınar Kimdir?
Özlem Çınar kimdir
Özlem Çınar kimdir

Özlem Çınar Kimdir?

Arka Sokaklar adlı dizide hayat verdiği Aylin karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Özlem Çınar Kimdir? İşte Özlem Çınar Biyografisi ve hakkında bilinmeyenler haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler


Özlem Çınar Nerelidir? Özlem Çınar Kaç Yaşında? Özlem Çınar Hangi Burç?

Özlem Çınar, 2 Ekim 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 44 yaşında olan oyuncu Terazi burcudur.

Özlem Çınar Kimdir?

İstanbul’da dünyaya gelen genç oyuncu lise eğitimini tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra oyunculuk üzerine eğitim aldıktan sonra kamera karşısına ilk defa Herkes Kendi Evinde adlı filmde yer aldı. Sonra pek çok dizi ve filmde yer alan Özlem Çınar, Arka Sokaklar adlı dizide hayat verdiği Aylin karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

2002 yılında Gülbeyaz adlı dizide Neşe karakterini canlandırdı. Dizi, birbirleriyle anlaşamayan iki ailenin İstanbul’a göçmesini ve sonrasında aralarında geçenleri eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Şevval Sam, Nejat İşler, Kamran Usluer ve Meral Çetinkaya gibi ünlü isimler rol aldı. Genç oyuncu daha sonra Kurtlar Vadisi adlı dizide rol aldı. Dizi, Türkiye’deki mafya ağını çökertmek için devlet desteğiyle yetiştirilen bir adamın görevini yapmak için yaşadıklarını konu alıyor. Dizinin başrollerinde ise Necati Şaşmaz, Özgü Namal, Oktay Kaynarca, Gürkan Uygun, Kenan Çoban ve Erkan Ufak gibi ünlü isimler rol aldı.

Özlem Çınar 2006 yılında ise Arka Sokaklar adlı dizide Aylin karakterine hayat vermeye başladı. Dizi, emniyet içerisinde yer alan bir ekibin yaşadıklarını konu almaktadır. Uzun seneler süren dizinin başrollerinde ise Zafer Ergin, Özgür Ozan, Şevket Çoruh, Murat Pektaş, Alp Korkmaz, Özlem Çınar ve İlker İnanoğlu gibi ünlü isimler rol aldı.


 

Yer Aldığı Dizi ve Filmler

  • Migale-2011
  • Arka Sokaklar-2006
  • Ne Gezer Aşk Dağlarda-2005
  • Hayalet Hayalet (Yağmur) TV Dizisi 2004
  • Kurtlar Vadisi-2005
  • Hürrem Sultan -2003
  • Yarım Elma-2002
  • Gülbeyaz-2002
  • Herkes Kendi Evinde-2000
   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Rezzan Ferger

Rezzan Ferger

İlginizi Çekebilir

ceyda-asli-kilickiran

Ceyda Aslı Kılıçkıran Kimdir?

Ödüllü sinema filmi Afife Jale’nin ödüllü yönetmeni Ceyda Aslı Kılıçkıran kimdir? Ceyda Aslı Kılıçkıran kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir