Ana SayfaÜnlülerÖzcan Deniz Hakim Karşısına Çıktı

İlgili Postlar

Özcan Deniz Hakim Karşısına Çıktı

Feyza Aktan ile olaylı bir boşanma sürecinden geçen Özcan Deniz’in eski eşini darp ettiği söyleniyordu. Konuyla ilgili resmi takip başlatılmıştı. Dün Özcan Deniz hakim karşısına çıktı. Mahkemede neler yaşandı? İşte detaylar;

Özcan Deniz’e Dava Açıldı

Şarkıcı Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan, Deniz’in kendisini darbettiğini iddia ederek şikayetçi olmuştu. Ünlü şarkıcı hakkında yürütülen soruşturma tamamlanmış ve Aktan’a karşı, ‘yaralama’ suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davaya Özcan Deniz ile Feyza Aktan, avukatlarıyla birlikte duruşmaya katıldı.

Duruşma başlamadan önce taraf avukatları, dosyaya gizlilik kararı getirilmesini talep etti. Mahkeme, dosyada yer alan taraflara ilişkin bilgilerin, genel ahlaka ve kamu güvenliğine aykırı, basın yasağı ve kapalı duruşma yapılmasını gerektirecek bir durum olmadığı gerekçesiyle talebin reddine karar verdi.

Özcan Deniz İddiaları Reddetti

Şiddet iddialarını reddeden Özcan Deniz mahkemede şu savunmayı yaptı;

“Müştekiyle velayet sürecinde olduğumuz için bu iddiaları öne sürdüğünü düşünüyorum. Şu an velayet davamız devam ediyor. Velayet davasında beni zor duruma düşürmek için bu iddiaları sürdürmektedir. Olay günü Feyza annesiyle tartıştı. Hatta annesine tencere, tava fırlattı. Ben de annesini korudum. Herhangi bir darp girişiminde bulunmadım. Hastane raporunun da nasıl alındığı belli değildir. Türkiye’ye dönüldükten bir gün sonra alınmıştır. Şaibelidir. Feyza, sinirlendiğinde kendine zarar veren biridir. Muhtemelen bu rapor da kendisine zarar verdikten sonra alınmış bir rapordur”

Özcan Deniz’e Feyza Aktan’ı Yaralama Suçundan Dava Açıldı

Feyza Aktan’ın Mahkeme Beyanı

Mahkemede konuşan Feyza Aktan, “Sarıyer’deki evimizde olan eyleminde henüz evli değildik. Hamileydim. Eski sevgilisiyle buluştuğuna ilişkin fotoğraflar çıkmıştı. Bunun üzerine evi terk ettim. Daha sonra beni ikna etti ve eve döndüm. Evde de tartışmalarımız devam etti. Tartışma sırasında boğazımdan tutup duvara dayadı sonra yere itti. O süreçte vücudumda iz bırakacak kadar darbetmediği için rapor almamıştım. Aileler de araya girdi ve kendisi de pişman olduğunu söylediği için barıştık, evlendik. Şayet o dönemde darp raporu alacak kadar iz olsaydı da rapor almazdım. Çünkü çocuk olacaktı. Ona karşı sorumluluğum vardı. Çocuğum dünyaya gözlerini açacağı zaman anne babası ayrı olsun istememiştim. O zaman darp raporu almadığım için pişman oldum. 2018 yılında gerçekleşen olayda evliydik. ‘Çantaları topluyorsun, İstanbul’a dönüyoruz’ dedi. Çocuğum yeni doğmuştu. Lohusa dönemindeydim. Ben de İstanbul’a dönemeyeceğimi söyledi. Çünkü tartışmanın büyümesinden korkuyordum. Daha sonra kendisi bana, ‘benim karımsın benimle geleceksin’ diyerek beni darbetti. Kuzey kucağımdaydı. Beni tutup itti. Yere düştüm, ayaklarıyla vurdu. O süreçte de çocuğuma karşı sorumluluğumdan dolayı darp raporu almadım.2019 yılında da Almanya’ya tatile gitmiştik. Oturduğumuz restoranda kuzey babasının telefonuyla oynuyordu. O ara Özcan’ın teline birkaç mesaj geldi. Konuştuğu kadın olduğunu düşündüm. Odaya geçtik. O sıra odaya girip beni kolumdan tutarak duvara çarptı. Kuzey’i alıp götürdü. Odaya geri gelip kız kardeşimi Kuzey’in yanına gönderdi. Sakince konuşacağız diye. Yatağın üzerinde oturuyordum. ‘Erkek mi görmek istiyorsun?’ diyerek tokat attı. Yere düştüm. Yerdeyken bana vurmaya devam etti. Balkona kaçtım çığlık atmaya başladım. Balkondayken eline sigara aldı. Yüzüme söndürmesinden korkup sigarayı bırakmasını isteyerek odaya kaçtım. Almanya’da yabancı dilim olmadığı için rapor alamadım. Türkiye’ye döndüğümün ertesi günü rapor aldım. Çünkü Özcan ile abisini benimle yapılan evlilik sözleşmesini gözden geçirdiklerini gördüm. Bunun üzerine rapor aldım. Beni tehdit ettikleri için raporu kendilerine verdim. Bu yüzden boşanma davasında sunamadım. Zamanında şikayette bulunmadığım için karşı tarafa çamur atmakla yaftalanıyorum. O zaman şikayette bulunsaydım da inkar edeceklerdi. Şimdi ciddi bir ceza alsın demiyorum. Hapse çarptırılsın gibi bir şey demiyorum. Çocuğum için. Sadece yaptıklarının karşılığını görmesini istiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

Özcan Deniz Hakim Karşısına Çıktı

Duruşmada, her iki tarafta tanık dinletmek istediklerini beyan etmesi üzerine mahkeme, dinlenilmesi istenen tanıkların bir sonraki duruşmada dinlenmesine karar vererek, duruşmayı erteleme kararı aldı.

Duruşma sonrasında Özcan Deniz mensın mensuplarının sorularını Özcan Deniz, “Zamanı geldiğinde söyleyeyim çocuklar. Şimdi ne söylesem boş, dava süreci devam ediyor çünkü” sözleriyle yanıtladı.

Özcan Deniz Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler