Ana SayfaÜnlülerÖzcan Deniz Feyza Aktan Davası Düştü

İlgili Postlar

Özcan Deniz Feyza Aktan Davası Düştü

Şarkıcı Özcan Deniz’in, eski eşi Feyza Aktan’ı darbettiği iddiasıyla 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme Deniz’in beraatına karar verdi. Özcan Deniz Feyza Aktan davası düştü.

Özcan Deniz ve Feyza Aktan Davasında Tanıklar Birbirini Yalanladı!

Tanık olarak Feyza Aktan’ın annesi Fatma Aktan dinlendi. Anne Aktan, “Muğla’da yaşanan olayda oradaydım. Bebek daha bir buçuk aylıktı. 10 günlük bir tatildi. Özcan hep gergin ve asabiydi bir farklılık vardı. Arkadaşları gelince mutluydu ama bizimle değildi. Özcan ve Feyza tartışınca İstanbul’a dönme kararı alındı. Şiddetli bağırma sesleri duydum. Özcan bağırıp tehdit ediyor, kızım çığlık atıyordu. Eve koştum Özcan kucağında Kuzey ile aşağı iniyordu. Kızımı arıyordum ‘Feyza neredesin?’ dedim kendisini banyoya kilitlemiş. Onu ikna etmeye çalıştım. Kızımı ikna ettim ve dışarı çıktı. Sürekli ağlayarak ‘Anne beni kapıya sıkıştırdı, kafama yumruk attı, tekme attı’ diyordu” dedi.

Özcan Deniz’in tanığı olarak mahkemede bulunan Neptün Altun ise “Göcek’teki olayda beraber tatil yapıyorduk. O günkü tartışma konusu Feyza ile annesi arasındaydı. Özcan ve Feyza tartışmadı. Sebebini bilmiyorum. Tartışma çok büyük olmadığı için müdahale etmedik. Feyza banyoya girdikten sonra bağırıyordu” diye konuştu.

Özcan Deniz Feyza Aktan Davası Düştü

Duruşma savcısı mütalaası açıkladı. Savcı mütalaasında sanık Özcan Deniz ile şikayetçi Feyza Aktan arasında 2017’de yaşandığı iddia edilen olayda tarafların evli olmadığı ve şikayetin 6 ay içinde yapılmadığı gerekçesiyle düşürülmesine, 2018 yılında Muğla’da yaşandığı iddia edilen olayda tanık ifadelerinde çelişki olduğu ve darp raporu alınması gerekçesiyle beraatına, 2019 Haziran’da Almanya’da yaşandığı ileri sürülen olayda şikayet süresi geçtiği gerekçesiyle davanın düşürülmesini talep etti.

Feyza Aktan Kimdir?

Mahkeme sanık Özcan Deniz’e 2017 ve 2019 yılında şikayetçi Feyza Aktan’a yönelik Türkiye’de ve Almanya’da Basit yaralama suçunu 6 aylık şikayet süresinden sonra şikayette bulunulduğu gerekçesiyle davanın düşürülmesine karar verdi. Mahkeme Özcan Deniz’in 2018 yılındaki Basit yaralama suçunu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatına hükmetti.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Feyza Aktan’ın şikayet dilekçesi sunduğu, dilekçesinde eski eşi Özcan Deniz’in 3 yıl önce Sarıyer’deki evlerinde kendisine tokat attığını, yara bere izinin kalmadığını, o zaman pişman olduğunu söyleyen Deniz’den şikayetçi olmadığını söylediği belirtildi. Özcan Deniz’in 2018 yılında Göcek’te de kendisini dövdüğünü, o zaman da şikayetçi olmadığını belirten Feyza Aktan, üçüncü dövme olayının ise Almanya’da meydana geldiğini öne sürdüğü anlatıldı. İddianamede, Özcan Deniz’in Yaralama suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep ediliyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler