Ana SayfaKimdirÖmür Gedik kimdir?

İlgili Postlar

Ömür Gedik kimdir?

Sahne aldığı Seferihisar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan ve kendisini dinlemeye gelenlerden tek yürek olmalarını, el ele tutuşmalarını isteyen Ömür Gedik kimdir? Ömür Gedik nerede ve ne zaman dünyaya geldi, nasıl ünlü oldu, çalışmaları nelerdir?
Bugün Doğan Ünlüler

Ömür Gedik nerede doğdu? Ömür Gedik aslen nerelidir? Ömür Gedik kaç yaşında? Ömür Gedik hangi burç? Ömür Gedik Kimdir?

Ünlü sanatçı Ömür Gedik 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sanatçı Ömür Gedik şuan 48 yaşında oğlak burcudur.

İstanbullu ünlüler

Ömür Gedik Kimdir?

Ünlü sanatçı Ömür Gedik, 22 Aralık 1970 tarihinde dünyaya geldi. 1992’de Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Filolojisi’nden mezun oldu. Üniversiteden mezun olmasının ardından Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başladı. 1993 yılında ise Hürriyet’e geçti.

Ardından, Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde 1 sene okutmanlık yaptı. 1999 yılında da Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başladı. Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi bulunuyor. Ömür gedik, 2004 yılında başladığı televizyonculuk kariyerinde 1 yıl boyunca tv8’de sinema içerikli Stüdyo programını hazırlayıp sundu. 2005 yılından itibaren ise,  Kanal D’de yayınlanan sinema programı Cinemania’yı hazırlayıp sundu.

Üniversite yıllarında kendi kurduğu grupla başladığı müzik hayatına başlayan şarkıcı Ömür Gedik, Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı ilk maxi single’ı Portakal, Orda Kal” ile profesyonelliğe taşımayı başardı. Hatta, Halil Sezai ile seslendirdiği Paramparça o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı olmuştu.

Ardından ünlü sanatçı İtalyan şarkıcı Al Bano ile düet yaptı. İskender Paydaş ile çalışan Gedik gazeteciliğinin yanında sahne hayatını da sürdürmekte. 2015 yılında çıkarttığı “Hey Onbeşli” ve “Karşılaşma” isimli single çalışmaları gerçekleştiren gedik, şu sıralar “Sana Ne, Kime Ne” şarkısı ile gündemde.

.Ömür Gedik 1991 yılında evlenmiş olup 2010 yılında boşanmıştır. Ömür Gedik’in 21 yaşında Tayga isimli bir kızı bulunmaktadır.

Ömür gedik 2008 yılından beri şu an ünlü şarkıcı Ferhat Göçer‘le aşk yaşamaktadır.

Ömür Gedik şarkılar

  • İlişki Durumu Çelişkide Radyoda
  • Dillirga
  • Portakal Orda Kal
  • Paramparça
  • Karşılaşma
  • Aşk Var Ya
  • Ağla Halime
  • Sana Neler Edeceğim
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler