Ana SayfaÜnlülerNuri Bilge Ceylan: Bir film insanın hayatını değiştirebilir

İlgili Postlar

Nuri Bilge Ceylan: Bir film insanın hayatını değiştirebilir

Nuri Bilge Ceylan: Bir film insanın hayatını değiştirebilir. Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, samimi açıklamaları ile dikkat çekti. Nuri Bilge Ceylan, “İzlenilen bir film insanı tamamen değiştirebilir.” dedi. Detaylar haberimizde…

Nuri Bilge Ceylan kimdir?

Nuri Bilge Ceylan’a ödül

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde Yılın Yönetmeni Ödülü’nü aldı. 11 Ekim’e kadar sürecek ve 25 ülkeden 40 filmin gösterileceği Başka Sinema Ayvalık Film Festivali açılış töreni ile başladı. Ayvalık Amfitiyatro’da düzenlenen açılış töreninde Kariyo & Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü Ahlat Ağacı filmi ile Nuri Bilge Ceylan’a verildi. Nuri Bilge Ceylan’a ödül heykelciği ve 100 bin TL’lik para ödülü verildi.

İzlenilen bir film insanı tamamen değiştirebilir

Nuri Bilge Ceylan, ödülünü aldıktan sonra yaptığı teşekkür konuşmasında “Sinemacılar olarak filmlerimizi çok büyük zorluklarla çekiyoruz. Kariyo & Ababay Vakfı’nı bu ülkenin sinemasının son zamanlarda başına gelmiş en güzel şeylerden biri olan Başka Sinema’dan dolayı çokça duyuyordum. İzlenilen bir film insanı tamamen değiştirebilir. Festivallerde ters köşeye yatıran, hiç düşünmediğiniz anda kendinizden gizlediğiniz sırları bile sizin yüzünüze çarpan bir filmle karşılaşmak bir anda büyük kararlar aldırabiliyor insana. Danışma Kurulu’na da filmimi önerdikleri için çok teşekkür ederim. Umarım bu ödül de festival de aynı kalıcılıkla devam eder.” diye konuştu.

Nuri Bilge Ceylan, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde Yılın Yönetmeni Ödülü’nü aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler