Ana SayfaKimdirNurettin Sönmez Kimdir?

İlgili Postlar

Nurettin Sönmez Kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisinde “Bamsı Beyrek” rolüyle büyük beğeni toplayan oyuncu Nurettin Sönmez kimdir? Tam dört sezondur, Diriliş Ertuğrul dizisindeki rolüyle gönüllere taht kuran ve yıldızı parlayan başarılı oyuncu Nurettin Sönmez kimdir? Nurettin Sönmez hakkında tüm merak edilenler sizlerle…


Bugün Doğan Ünlüler

Nurettin Sönmez Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Nurettin Sönmez, 24 Temmuz 1978’de İstanbul’da doğmuştur. Anne tarafından Arnavut göçmenidir. Diş hekimi bir babanın oğlu olan Sönmez; 1.85 cm boyunda, 80 kilo, kahverengi saçlı, yeşil gözlü ve Aslan burcudur. Medyatik olmaktan pek hoşlanmayan Sönmez, motosiklet tutkunu ve özgürlüğüne çok düşkün olduğunu ifade etmektedir. Ünlü oyuncu, 2015 yılında geçirdiği motosiklet kazasıyla magazin gündemini meşgul etmiştir.

Eğitim ve Kariyer Hayatı

Nurettin Sönmez, İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünden mezundur. Sonrasında, güzel konuşma ve spikerlik kursuna giderken hocası Yalçın Boratap’ın, oyuncu Sönmez’de gördüğü ışığı söylemesi üzerine konservatuvar sınavlarına girmeye karar verir. Can ve Arsen Gürzap’ın Dialog İletişim Oyunculuk Okuluna devam eder ve mezun olur. Daha sonra ise Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne devam etmiş ve mezun olmuştur. İki yıl, oyuncu Eric Morris’in ‘method oyunculuğu’ workshoplarına katılmıştır.

Nurettin Sönmez, hayatının uzun bir döneminde; dağlarda, ormanlarda ve adalarda, daima doğa ile iç içe yaşamış birisidir. Yaklaşık 15 yıldır Uzakdoğu sporlarıyla uğraşmaktadır. Ünlü oyuncunun 20’li yaşlarının başlarında, adam dövmek için başladığı dövüş sporlarının; yumruk ve tekme atma teknikleri üstüne yoğunlaşırken, bu sporlarla anatominin ahengini fark etmesiyle insan olmanın olağanüstü mucizesini keşfetmeye başlamıştır. Bu farkındalık ise Sönmez’i Uzakdoğu sanatlarına karşı daha bir ilgili yapmış ve bu uğurda dört yılını Çinli bir ustanın peşine takılarak bisiklet üstünde geçirmiştir. Sonrasında bu sporların felsefi yönünde de derinleşmek için Kuzey Çin’e gitmiş ve tapınak hayatını, öğreti tekniklerini farklı bir boyuta taşımıştır. Nurettin Sönmez, oyunculuğunun yanı sıra ayrıca Uzakdoğu sporları ile ilgili, yurt içi ve yurt dışında eğitim ve seminerler veren bir eğitmendir. Bir dönem kendi bloğunda yazılar yazan Sönmez, bu yazılarını ileride kitap haline getirmeyi düşünmektedir.

Oyunculuk Hayatı

Nurettin Sönmez, ilk TV oyunculuğu kariyerine 1999 yılında, başrollerini Serdar Gökhan, Pelin Batu ve Sumru Yavrucuk’un paylaştıkları “Akşam Güneşi” dizisiyle başlamıştır.

2011 yılında, TRT ekranlarında yayınlanan “Mavi Kelebekler” adlı dizi filmde rol alarak oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

2013 yılında yayınlanan “Osmanlı’da Derin Devlet” adlı dizide canlandırdığı “Gaddar Ali” karakteriyle dikkat çekmiştir.

2014 yılından beri “Diriliş Ertuğrul” dizisindeki “Bamsı Beyrek” karakteriyle geniş kitlelerce tanınmış, oldukça beğenilen bir isim olmuştur. Dede Korkut Hikayelerinde yer alan bir Türk yiğidi Bamsı Beyrek, dizi de Ertuğrul Gazi’nin en güvendiği üç Alp’inden birisidir. Nurettin Sönmez, Bamsı Beyrek rolüyle Ertuğrul’a karşı çok bağlı, korku nedir bilmeyen, iki kılıç kullanarak kefere kesmeye doyamayan, Kayı Obasının en güçlü Alp’i ve dizinin en sevilen karakterlerinden birisi olmuştur.

Rol Aldığı Dizi Filmler

  • 2014-2018- Diriliş Ertuğrul-4 sezon (Bamsı Beyrek-TRT1)
  • 2013- Tatar Ramazan-2. Sezon (Ulvi-ATV)
  • 2013-Osmanlı’da Derin Devlet (Gaddar Ali-TRT1, STV)
  • 2012-Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam (TRT1)
  • 2011-Mavi Kelebekler (Branko Brekoviç-TRT1)
  • 1999-Akşam Güneşi

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler