Ana SayfaÜnlülerNükhet Duru: "Şantaj Yapıp Tehdit Etti"...

İlgili Postlar

Nükhet Duru: “Şantaj Yapıp Tehdit Etti”…

Ünlü sanatçı Nükhet Duru’nun geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan “Hikayesi Var” adlı son albümün hazırlanma sürecini anlatan “Duru Olmak” isimli belgeseliyle ilgili bir türlü alev közlenmiyor. Nükhet Duru: “Şantaj Yapıp Tehdit Etti” Kim için söyledi? İşte Detaylar..

Nükhet Duru’dan İzmirlilere Muhteşem Konser

Nükhet Duru: “Şantaj Yapıp Tehdit Etti”…

Önce Şarkı Sözü Yazarı Ali Kocatepe, Nükhet Duru ‘nun  Duru’nun albümünde tam üç eserini ondan izinsiz okuduğunu söyledi. Sonrasında “Duru Olmak” ın yönetmeni Mu Tunç (Mustafa Tunç), belgeselin tüm dijital platformda izin alınmadan yayınlandığını söyleyerek hakkının yendiğini ve Nükhet Duru’ya kaynaklanan dargınlığını anlattı.

Nükhet Duru Sessizliğini Bozdu!…

Nükhet Duru sessizliğini bozarak yapılan suçlamalarla hakkında konuştu: “Mu Tunç isimli kişinin iftira ve yalan dolu sözleri karşısında açıklama yapmam gerekiyor…..

“Mustafa Tunç’un Sözlerinin Tamamı Uydurmadır.”

“Bu gerçek dışı suçlamaların hedefi olmaktan, ticari hırslarına beni malzeme etmek isteyen 2-3 kişinin var olmayan bir ’emek sömürüsü’ demagojisine alet edilmekten ötürü çok kırgınım. Mustafa Tunç’un şahsıma ve belgesele yönelik sözlerinin tamamı uydurmadır……”

“Bu kişi ‘Nükhet Duru’ ve ‘Hikayesi Var’ albümü üzerine kurulu bir belgeseli (ki proje bize aittir) tek başına sahiplenmek ve 45 yıldır sanat hayatıma vermekte olduğum emeği yok saymak gibi bir hadsizlik içindedir!…..

…….Belgeselde senaryo olmadığı halde montajda adını belgesele senarist yazdıracak kadar hukuk tanımazlık edebilmiştir.”

“Mustafa Tunç Kayıtlara El Koymuştur.”

“Duru Olmak” adlı Belgeselin kayıtlarına Mustafa Tunç’un el koyduğunu anlatan ünlü sanatçı, şöyle devam etti;

“Belgeselin yayını için yapımcımızın dijital platform ile anlaşması sonrasında Tunç’un tutumu şantaja dönüşmüştür. Önce telefonlara cevap vermemiş, sonra da taleplerini yükseltip, yapımcımıza baskı kurmaya çalışmıştır……

………………….Kişi hızını alamamış ‘Dijital platform gelirinin tamamını istiyorum, yoksa basında Nükhet Duru aleyhine konuşacağım’ diyerek tehdit etmiştir. Belgeselin (Dijital platforma yüklenen dışında) bir kopyası dahi elimizde yoktur, Mustafa Tunç kayıtlara el koymuştur.”

Tüm Ücretler Mustafa Tunç’a Ödendi…

Nükhet Duru, “Belgeselin tüm masraflarını ve maliyetini yapımcı firma ödemiştir, Mustafa Tunç’a da ücretleri ödenmiştir. Tüm bunlar belgelidir, mahkemeye ibraz edilecektir” dedi.

“Tüm Telif Haklarımıza Göz Göre Göre Tecavüz Edildi”

İşte Mustafa Tunç’un yaptığı açıklama kısaca şöyle; “Bu film hiçbir zaman bir Nükhet Duru biyografisi veya bir albüm belgeseli olsun diye yapılmadı. Fakat konu öyle bir hale geldi ki filmin kendi ruhundan saparak bir PR ve sosyal medya oyununa döndü. 2 senedir gece gündüz demeden, tamamen kendi imkanlarımızla ve çok zor şartlarda bu projeyi yarattık. Karşılığında haklarımı almayı beklerken yapımcının bütün projenin mimarı ve başarısı kendilerininmiş gibi lanse etmesi, tüm telif haklarımıza göz göre göre tecavüz etmesi hiçbir insanın kaldırabileceği yük değildir. Herkesi bu hukuki süreçte duyarlı olmaları yolunda bilgilendirmek isterim.”

Nükhet Duru kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler