Ana SayfaÜnlülerMüzik Dünyasının Merakla Beklediği PowerTürk Müzik Ödülleri Gerçekleştirildi

İlgili Postlar

Müzik Dünyasının Merakla Beklediği PowerTürk Müzik Ödülleri Gerçekleştirildi

Yılın en ön plana çıkan projeleri ve isimlerinin mücadele ettiği PowerTürk Müzik Ödülleri, Türkiye’de ilk defa özel bir programla sadece PowerTürk ekranlarında gerçekleştirildi. Gecede Türk Pop Müziği’nin önde gelen temsilcilerine toplam 9 farklı kategoride ödüller verildi.

PowerTürk Müzik Ödülleri 2019

Birinden başarılı isimlerin yer aldığı PowerTürk Müzik Ödülleri’ne Ajda Pekkan, Nilüfer, Gülşen, Hadise, Mabel Matiz, Manga, Ufuk Beydemir, Yıldız Tilbe ödül alan isimler oldular.

Yaşam Boyu Başarı ödülünün sahibi olan Türk pop müziğinin divası Ajda Pekkan, “Müziğin bu özel platformunda bu kadar güzel bir ödülü almak bana mutluluk verdi” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Yine aynı unvanla ödülünü alan Nilüfer ise “72 yılında başlayan serüvenim bu yıllara dek devam etti, bundan sonra da amacım olabildiğince uzun yıllar şarkı söyleyebilmek. Bu kadar zaman içerisinde birçok ödül aldım başarılarım ve başarısızlıklarım oldu. Ama ödüller beni her zaman çok mutlu etti. Yine çok heyecanlı ve mutluyum, müzik dünyamızın gözbebeği PowerTürk’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

En Güçlü Kadın Şarkıcı ödülünü alan son dönemin en çok dikkat çeken istikrarlı ismi Gülşen kısa ve öz bir yorumda bulundu. “Bu harika ödülle beni onurlandıran PowerTürk’e, oyları ile bu ödülü almamı sağlayan tüm sevenlerime ve müzik dinleyicilerine teşekkür ederim”

Hadise: Sanatçı Olmak Bir Duruş Sergileyebilmektir

En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi ödülünün sahibi polemiklere karşı duruşu ile öne çıkan Hadise: “Bu ödül çok güzel bir ödül, en güçlü sosyal medya yönetimi benim için çok değerli bir ödül çünkü hayatımda ilk kez böyle bir ödül alıyorum. Sanatçı olmak benim için sadece klip ve fotoğraf çekimi değildir, ağzını açıp konulabilmektir, korkmamaktır, bir duruş sergileyebilmektir. Ben de sosyal medyamı bu konuda kullanmayı çok seviyorum. Oranın patronu benim, duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum ve sizler de bunu hissettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Mabel Matiz PowerTürk Müzik Ödülleri’ne Damgasını Vurdu

PowerTürk müzik ödüllerinde Mabel Matiz, ‘En Güçlü Erkek Şarkıcı’, Maya albümüyle ‘En Güçlü Albüm’, Sarmaşık şarkısının klibiyle ‘En Güçlü Klip’ ve ‘Öyle Kolaysa’ şarkısıyla ‘En Güçlü Şarkı’ kategorilerinde tam 4 ödül aldı.

Geceye damgasını vuran Mabel Matiz yaptığı konuşmada, “Ana akım Türk müzik sektörünün orta yerinde tamamen kendi canımın istediği şeyleri söyleyebilmekten ve hissettiğim müziği yapabilmekten dolayı çok mutluyum. Sarmaşık klibinin yönetmeni olan çok özel bir göze ve yüreğe sahip olan yetenekli dostum Sinan Tuncay’a teşekkür ediyorum beni ve şarkımı bu kadar iyi anlayıp görsele döktüğü için. Öyle Kolaysa’yı yazmak 4 yılımı aldı, bir kelimesi bile boşa söylenmemiş olsun istedim ve yalnızca kendi gerçeğimi anlatmaya çalıştım. Görüyorum ki nice insanın kendi gerçeğine ve hikayesine dokundu şarkım, çok mutlu ve şükran doluyum bu ödül için” dedi.

Mabel Matiz kendisine ödülü getiren Maya albümü hakkında: “Maya albümünde emeği olan çok insan, albümün kapsadığı çok fazla an ve his var. 80-90’lar Türk Pop Müziği ile büyümüş bir çocuk olarak, Maya albümü benim o yıllara saygı duruşum. Adını annemden alıyor çünkü bu şarkılar doğum büyüdüğüm evin içinden çıkıp benimle birlikte tüm Anadolu’yu dolaştılar ve böylelikle çıktı bu albümün coğrafyası ortaya. Anadolu bu albümün coğrafyasıdır, köklerime ve tüm Anadolu’ya selam gönderiyorum” diye konuştu.

Yıldız Tilbe Koleksiyonunu Genişletmeye Devam Ediyor

Yıldız Tilbe ise En Güçlü Proje Albüm ödülü için “Aldığım proje albümü ödülü için yapımcım ve bu albümde yer alan tüm sanatçılar adına PowerTürk’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

En Güçlü Grup ödülünün sahibi Manga, grubun 15. yılında aldıkları bu ödülün kendileri için anlamlının çok büyük olduğunu söyledi.

En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı ödülünü alan Ufuk Beydemir ise aldığı ödülün Sevda Gibi albümümün çıkışından sonraki ilk ödülü olduğunu anlattı ve “Çok mutlu ve gururluyuz bu ödül için. 14 Nisan doğum günüm. Benim için hiç unutulmayacak bir sürpriz oldu.Albümde ve konserlerde sürekli yanımda olan, bana inanan dinleyicilerime ve ekip arkadaşlarıma, dostlarıma çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği PowerTürk Müzik Ödülleri; PowerApp’ten verilen oylarla belirlendi.

PowerTürk Müzik Ödülleri, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için tekrarlarıyla PowerTürk TV ekranında olacak.

PowerTürk Müzik Ödülleri tekrar yayın ile 14 Nisan 2019 Pazar 17:00,  17 Nisan 2019 Çarşamba 22:00, 20 Nisan 2019 Cumartesi 19.00 ve 21 Nisan 2019 Pazar 10:00’da yayınlanacak.

PowerTürk Müzik Ödülleri 2019 Kazananlar

 • En Güçlü Kadın Şarkıcı: Gülşen
 • En Güçlü Erkek Şarkıcı: Mabel Matiz
 • En Güçlü Çıkış Yapan Şarkıcı: Ufuk Beydemir
 • En Güçlü Albüm: Mabel Matiz – Maya
 • En Güçlü Klip: Mabel Matiz – Sarmaşık
 • En Güçlü Grup: Manga
 • En Güçlü Şarkı: Mabel Matiz – Öyle Kolaysa
 • En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi: Hadise
 • En Güçlü Proje Albüm: Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları
 • Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Nilüfer
 • Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Ajda Pekkan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler