teensexonline.com
Ana SayfaÜnlülerMurat Soydan’ın Vefatı Sanat Camiasını Yasa Boğdu

İlgili Postlar

Murat Soydan’ın Vefatı Sanat Camiasını Yasa Boğdu

Türk sinemasının önemli isimlerinden Murat Soydan 83 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi Murat Soydan’ın kızı Mehveş Soydan, “Canım babamı kaybettik. Başımız sağ olsun.” ifadeleriyle duyurdu. 

Murat Soydan 200’e Yakın Filmde Rol Aldı

Usta oyuncu Murat Soydan, 2 Ekim 1940’ta Üsküdar’da doğdu. İktisadi İlimler Akademisinde okuyan ünlü oyuncu diğer yandan İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Musikisi bölümünü bitirdi.

Murat Soydan’ın Vefatı Sanat Camiasını Yasa Boğdu
Murat Soydan’ın Vefatı Sanat Camiasını Yasa Boğdu

 

Perde Dergisi’nin 1966’da başlattığı yarışmayı, Tanju Korel ile birlikte kazanarak sinema kariyerine başladı. Kamera karşısına ilk kez 1966’da Kolsuz Kahraman filmi ile geçen Murat soydan 200’e yakın filmde rol aldı. 

 

Sinema hayatı, 1966 yılında Nejat Saydam’ın yönetmenliğini yaptığı Kolsuz Kahraman filmi ile başladı. Film kadrosunda, Cüneyt Arkın, Fatma Girik ve Suzan Avcı oyuncuları da yer aldı.

Murat Soydan
Murat Soydan

Ünlü İsimlerden Taziye Mesajları Gecikmedi

Usta oyuncunun vefat haberini alan ünlü isimlerden taziye mesajları gecikmedi. Sabahat Akkiraz, sosyal medya paylaşımda Murat Soydan için “Siyah beyaz dünyamızdan bugüne kadar sanat ailemizin en özel sanatçılarından Murat Soydan hakka yürüdü. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin bir parçası daha kayboldu. Nur içinde uyu Murat Soydan. Üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

 

Vefat haberini alan Melek Baykal sosyal medya paylaşımında, “Bir yıldız daha kaydı Murat Soydan… Başımız sağ olsun.” mesajını paylaştı. Filiz Akın, “Yeşilçam dönem arkadaşlarımızdan Murat Soydan’ın vefatını öğrenmenin hüznüyleyim. Sevenlerine sabır diliyorum. Resimdeki yakışıklı Murat’ımız maalesef yok artık…” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler