Salı, Ekim 26, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Meryem Uzerli'nin Rus Kökenli Olduğu Ortaya Çıktı

Meryem Uzerli’nin Rus Kökenli Olduğu Ortaya Çıktı

-

Meryem Uzerli, başrolünü üstlendiği “Kovan” filminin 43. Uluslararası Moskova Film Festivali’ndeki gösterimi için gittiği Rusya’nın başkenti Moskova’da samimi açıklamalarda bulundu. Uzerli, Moskova Film Festivali’nin çok “prestijli” olduğuna dikkati çekerek, “Bu festivalin heyecanını yaşamak, bir parçası olmak, burada filmimizin gösterimini yapmak çok gurur verici” dedi. Detaylar haberimizin devamında…

Meryem Uzerli kimdir?

Moskova’da Tanınıyorum

Meryem Uzerli, Rusya’da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde oynadığı “Hürrem Sultan” rolüyle tanındığı için Moskova’da sıcak karşılandığını ve birçok insanla tanıştığını söyledi. Ünlü oyuncu, “Daha önce yaptığım işlerin insanların kalplerini ısıttığını ve onlara mutluluk getirdiğini burada gördüm. Bu da benim için en büyük hediyelerden biridir” dedi.

Kovan filminde canlandırdığı Ayşe karakteri için Uzerli, daha önce buna benzer bir karakteri canlandırmadığını ve bunun filmdeki rol tercihinde etkili olduğunu dile getirdi ve “Ayşe karakteri, şu ana kadar oynadığım karaktere benzemiyor. Ayşe, daha sakin ve daha melankolik bir karakter. Senaryoyu okuduğum zaman, bu projede mutlaka olmak istedim. Bu benim için değişik bir deneyim oldu” diye ekledi.

Çekimlerin Gürcistan sınırları yakınında gerçekleştiğini söyleyen oyuncu, çekim süresince doğayla iç içe olduğunu belirtti. Meryem Uzerli, “Burada inanılmaz bir doğayla karşılaştık. Filmin bazı yerleri, 3 bin metre yükseklikteki bir dağın tepesinde çekildi. Bazen bulutları ayaklarımızın altında görüyorduk. Şehir hayatına tekrardan nasıl alışacağımı bir an düşünmeye başlamıştım” ifadelerini kullandı.

En Büyük Antideprasan Doğa

“Kovan” filminin büyük kısmının doğa için ayrıldığına ve doğayla ilgili derin mesajlar içerdiğine dikkati çeken oyuncu, sözlerine şöyle devam etti:

“Doğayı kaynak olarak sürekli kullanıyoruz. Doğadan sürekli alıyoruz ama geri vermiyoruz. Şehirde sürekli hızlı bir hayatı yaşıyoruz. Şehirde arabalar, trafik, telefonlar, teknoloji var ama nefes alıp, doğa içinde olursak, kendi kendimize kavuşuruz. Dünyanın en büyük antidepresanı doğadır. İnsanoğlu, doğadan gelen bir varlıktır. İnsan olarak doğadan uzaklaşırsak, kendimizden de uzaklaşmış oluyoruz. Kovan filminin hikayesi de zaten budur.”

Rus Kökenli Olduğumu Öğrendim

Babası Türk, annesi Alman olan Meryem Uzerli, geçtiğimiz yıl DNA dizilimini yaptırdığını söyledi. Oyuncu, “Yaptırdığım DNA test sonuçlarında yüzde 6-8 Rus kökenli olduğum ortaya çıktı. Buna çok şaşırdım. Anneme ve babama sorduğumda ise ailenin geçmişinden birçok şey ortaya çıktı. Aslında insanın nereden geldiği, nerede doğduğu, cildinin hangi renkte olduğunun hiçbir önemi yok. Benim için herkes aynıdır. Kendimi ve herkesi dünya insanı olarak görüyorum” dedi.

 CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Tuğba Ünal Rekora Koşuyor...

Tuğba Ünal Rekora Koşuyor…

0
‘Kalbince’ isimli albümü ile önceki yıl müzik kariyerine hızlı adımlarla giriş yaparak, ‘İzler Durur’ şarkısıyla listeleri alt üst eden Pop müziğin güçlü sesi Tuğba...