Ana SayfaÜnlülerMahsun Kırmızıgül Telefon Operatörlerine Seslendi

İlgili Postlar

Mahsun Kırmızıgül Telefon Operatörlerine Seslendi

Mahsun Kırmızıgül iki büyük depremin ardından, depremzedeler için yardıma koşmuştu. Afet bölgesini yakından gözlemleyen Kırmızıgül depremzedelerin yakınlarıyla iletişim kurmasını vurgulayarak operatör şirketlerine seslendi. 

Adıyaman 'da Olan Mahsun Kırmızıgül 'ün Şoke Eden Kararı!...

Mahsun Kırmızıgül Depremzedeler için Telefon İstedi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan 7.7 ve 7.6’lık iki büyük deprem 10 ilimizi de etkilemiş ve birçok yerde yıkıma neden olmuştu. Binlerce vatandaşımızı yitirdiğimiz bu büyük depremlerin ardından yardım seferberliğine katılan birçok ünlü isimden biri olan Mahsun Kırmızıgül de Adıyaman’a gitti. 

Haluk Levent’in başkanı olduğu AHBAB derneği ile koordineli bir şekilde çalıştığını dile getiren Kırmızıgül, sosyal medya hesabından tanık olduğu görüntüleri sıklıkla paylaşmayı sürdürüyor. Afet bölgesindeki son durumu aktaran ünlü şarkıcı, depremzedelerin yakınlarıyla iletişim kuramadığını vurgulayarak operatör şirketlerine çağrıda bulundu. Konuyla ilgili konuşmasında “Enkazdan çıkan insanların çoğu telefonlarını depremde kaybetmişler. Günlerdir en çok karşılaştığım ihtiyaç cep telefonu… Operatör şirketlerine çağrımdır: Depremzedelere telefonlar dağıtın. Sizin vesilenizle insanlar yakınları ile iletişim kurabilsinler” diyerek telefon ihtiyacının altını çizdi. Bununla birlikte şarkıcı Kırmızıgül, yardım götürdüğü köylerden birinde bir depremzede ile arasında geçen diyaloğu Twitter hesabından paylaştı.

Şarkıcı twitinde “Yardım götürdüğümüz köydeki dayı, götürdüklerimizin karşılığında bize bir bidon süt getirdi. Ona, ‘Biz bunu karşılıksız yapıyoruz, kabul edemeyiz’ deyince dayı, ‘Hayatımda hiç kimseden karşılıksız bir şey almadım evlat. Bunu ihtiyacı olan çocuklara götürün’ dedi. Çok acı, çok… Bazı insanların hiçbir zaman sahip olamayacağı erdemli ve onurlu duruş budur…” ifadelerini kullanarak üzüntüsünü dile getirdi. 

Ünlü Şarkıcıdan Yardımları Sürdürün Çağrısı

Depremin ikinci gününde Adıyaman’a giden Mahsun Kırmızıgül, deprem bölgesinde bulunan yakınlarını ve mallarını kaybeden insanlar ile aynı şartlarda yaşamaya çalıştığını dile getirdi. Araçların içinde, ateş başlarında, sokaklarda depremzedeler ile sabahı bekleyen Kırmızıgül, İnsanlar kayıplarına ağlıyor,insanlar hâlâ canlarının derdinde. Lütfen yardım etmeye devam edin” diyerek yardım çağrısını tekrardan dile getirdi. Adıyaman’da yardım seferberliğine dahil olan üzüntülü şarkıcı “Depremin 2’nci gününde Adıyaman’a geldik. Merkezde, ilçelerde, köylerde halka tek tek çadır, battaniye, tulum dağıttık. Dağıtmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz özel çocuklar, yaşlılar, hamile ve bebekli kadınlar… Çadırımız bitti. Sözüm söz… O çadırlara siz girmeden ben eve dönmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Afet bölgesinde tanık olduğu duygusal anları dile getiren şarkıcı o anlardan birini şu şekilde anlattı:”Ölen eşinin ve oğlunun yanı başında duran acılı babaya teselli etmek için sarıldım. Babanın gözlerinde yaş kalmamış… Bana bakıp, ‘Benim babam, burası ‘Adıyaman’ değil, buranın adı artık ‘Acıyaman’ dedi ve sustu, konuşmadı bir daha”. Ünlü şarkıcı sözlerini “Sahada işimiz şimdi bitti. Burada halkla birlikte acının en dibini yaşıyoruz. Halkın büyük çoğunluğunun yoksul olduğu bölgede halk çok öfkeli, çok kızgın… Bu öfke öyle kolay kolay geçecek türden değil” sözleriyle sürdürerek halkın acısını ve öfkesini de dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler