Ana SayfaKimdirKoray Avcı Kimdir?

İlgili Postlar

Koray Avcı Kimdir?

Kısa sürece milyonlarca genç yaşlı dinleyici kitlesine sahip olan Koray Avcı kimdir? Koray Avcı  Nerede Doğdu? Koray Avcı Aslen Nereli? Koray Avcı’nın Albümleri Hangileri? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Koray Avcı  Nerede Doğdu? Koray Avcı Aslen Nereli?

Koray Avcı, 1 Ocak 1984, Ankara doğumludur. Koray Avcı Aslen Erzincanlıdır. Koray Avcı Oğlak Burcudur.

Koray Avcı kimdir?

Koray Avcı, söz yazarı, bestekar, müzisyen ve şarkı yorumcusudur. Ankara’da doğup büyüyen Koray Avcı, aslen Erzincan ilinin Tercan ilçesindendir. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi olmuştur. Müzik yolculuğuna Ankara’daki bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başlamıştır. Koray Avcı ailesi çocuklarının “ilim irfan sahibi” bir kişi olmasını ister ve onu pozitif bilim alanında öğrenim görmesinde ısrar ederler. 2008 yılında “Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü” kazanıp, Ankara’yı, müziği ve hayallerini bırakıp Muğla’ya gider. 2010 yılında Muğla’da üniversite hayatına devam ederken Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp, sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına arkadaşı Osman Arslan ile katılıp “beatbox ve Volkan Konak taklidi” performansı sergilemiş ve 2. tura kadar yükselmiştir.

Muğla’da istediği ve sevdiği ortamı bulamasa da, hayatının akışını değiştirecek olan şeyler orada yaşanır. Her şey sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle değişir. O günden sonra sokaklarda şarkı söylemeye başlar. 2012 yılında okul bittikten sonra Ankara’ya temelli dönen Koray Avcı, daha önce çıktığı hiçbir yerde sahne alamaz. Bu kez sıra Ankara sokaklarındadır. Bir başka gitarcı arkadaşıyla beraber sokaklarda, hatta toplu taşıma araçlarında çalmaya başlarlar. Yine 2012 yılı içerisinde metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedilip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine Koray, kendi videolarını çekip YouTube gibi sosyal medya platformlarında yayınlamaya başlar. Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verir. Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşır.

Koray Avcı’nın Albümleri:

28 Ağustos 2015’de “Aşk İle” isimli ilk solo albümünü yayınlar.

24 Haziran 2016 tarihinde Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle Sonra Dersin Ki adlı ikinci albümünü piyasaya sürmüştür.

2018 “Senin İçin Değer” Albümü

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler