Ana SayfaÜnlülerKalben: Şiddetin Olduğu Bir Evde Büyüdüm!

İlgili Postlar

Kalben: Şiddetin Olduğu Bir Evde Büyüdüm!

Ahmet Mümtaz Taylan’ın sunuculuğunu yaptığı Empati ilk bölümüyle NTV ekranlarında yayınlandı. Programın konuğu olan ve çocukluğunu anlatan ünlü şarkıcı Kalben, “Şiddetin olduğu bir evde büyüdüm” dedi. İşte Kalben’in açıklamaları;

Kalben: Şiddetin Olduğu Bir Evde Büyüdüm!

Kalben, Fatma Hanım’ın hikayesi için “sen olsaydın” sorusunu cevaplarken, kendi hayatındaki acılar ortaya çıktı:

“Ben de duygusal travmalarını nasıl çözeceğini bilmeyen, o yüzden içkiye başvurmuş içtiği zaman değişen bir ebeveyn ile büyüdüm. Onun şiddetinden, onun zorluklarından beni korumaya çalışan annemle büyüdüm ama o sırada annem de bir şeye dönüştü… Çünkü şiddet; görüyorum görüyorum, sonra bir kenarda kendim olarak var oluyorum değil; seni yavaş yavaş silen, hiçleştiren bir şey. Sanki dayak yedikçe onu hak ettiğine, o muamelenin sana ait bir şey olduğuna inandıran bir şey. Problemini unutursun, bir zamanlar neyin hayalini kurduğunu unutursun. Orada inanç sistemi var, elalem ne der var, dul kadın olmak ne demek sen biliyorsun.”

Annemle Dünyaya Karşı Gibiydik”

Büyürken yalnız olduğunu söyleyen şarkıcı, “Bizim evimize gelen giden komşular, akrabalar yoktu. Benim arkadaşlarım da benim evime gelip gidemezdi. Ben de onların evine gelip gidemezdim. Annem beni sırça bir fanusun içinde büyütüyordu yani. Annemle ben dünyaya karşı gibiydik. Babam da kimi zaman bizimleydi kimi zamanda başka bir halde, bize tehdit oluşturur durumdaydı” dedi.

Kalben: İsmim Annemin Hediyesi

İsminin hikayesini de anlatan ünlü isim, “Kalben ismi rahmetli annemin bana hediyesi” dedi. Kalben, sözlerini “Beni çok istemiş kalpten, o yüzden Kalben koymuş adımı” şeklinde sürdürdü. Ailesinden bahseden sanatçı, “Annem evde daha çok Batı müziği dinlerdi, babam ise bizim köklerimizden beslenen müzik zevkine sahipti. Babam Müslüm Gürses dinlerken annem Çaykovski’leri, Beethoven’ları dinlerdi. Zaten ilişkileri de bu alakasızlıktaydı” diye sürdürdü.

Armağan Çağlayan’ın, “Hangisine daha yakınsınız?” sorusuna yanıt veren Kalben, “Anneme büyük bir aşkla bağlı olduğumdan ve babamın çocukluğum ve gençliğim boyunca beni ve annemi kırmış olmasından ötürü sanki annemin müziği benim müziğimdi yıllarca” dedi.

“Beni Geç Yaptılar Erken Terk Etiller”

Hem annesini hem de babasını kaybettiğini söyleyen sanatçı, geç doğan bir çocuk olduğundan bahsetti. 36 yaşındaki Kalben, “Rahmetli annemle aramda 34, babamla 40 yaş fark vardı” dedi ve ekledi:

Belki de hiç doğmaması gereken bir çocuğum. Geç evlenmişler. Hem beni geç yaptı serseriler hem de beni erkenden bırakıp gittiler. Annem gittiğinde 19 yaşındaydım, babam gittiğinde 36 yaşındaydım. Babama karşı müzik yoluyla biraz yumuşadım. Hırçındım ona karşı. Belki hırçınlığımı aldığı için müzik, o da beni daha kolay sevebilir olmuştu. Ben birinden nefret ederken kendime çok zarar verdiğimi fark ettim. Geçmişle ilgili yaralarım hep açık defterler gibi önümdeydi. Bu bana şunu yaptı, şurada beni haksız yere kovdular, bu beni dövdü… O yüzden destek almak çok önemli. Kendi bütçenize göre destek alın, bütçeniz yoksa ücretsiz destek veren harika danışmanlıklar var. İçinizdeki yarayı birine açın. Çünkü ben hayatımda şiddet varken bunu yakın dostlarıma bile söylemedim. Her şeyi güllük gülistanlık gibi gösteriyordum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler