Ana SayfaÜnlülerİstanbullu Gelin İzleyicisi Hayal Kırıklığı Mı Yaşıyor?

İlgili Postlar

İstanbullu Gelin İzleyicisi Hayal Kırıklığı Mı Yaşıyor?

Başrollerinde Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin ve Salih Bademci gibi sevilen oyuncuların yer aldığı ve izlenme rekorları kıran Star TV’nin sevilen dizisi İstanbullu Gelin yeni bölümleriyle izleyiciyi şaşırtıyor. İstanbullu Gelin’in Bursa’da konakta geçen hikayesi İstanbul’a taşınınca sosyal medyada 3. sezonda randımanı düşürdüğü ve övgüden çok eleştiri almaya başladığı görülüyor.

İstanbullu Gelin’den, Emmy Ödülleri İçin Fragman

İşte Televizyon Gazetesi’nin konuyla ilgili yayınladığı analiz:

Star TV’nin İstanbullu Gelin dizisi, izleyiciyi yeni sezon bölümleriyle hayal kırıklığına uğratıyor!Yeni sezonda Boranlar’ın başına gelenlerden sonraki İstanbul macerasında, Süreyya dahil, kimseyi anlamak mümkün değil!İzleyiciyi en çok şaşırtan da en sevdikleri Süreyya olmaya devam ediyor. Her koşulda ve şartta pozitif olmaya çalışan Süreyya’nın tavırları, tanıdık bildik Süreyya’dan çok farklı olmaya başladı.

Özellikle son bölümde Ülfet Hala ile yakınlaşmaya başlaması, Süreyya’dan hiç beklenmeyen bir hareket oldu.

Boranlar’ın önünü kesen Ülfet’in neler yaptığını arka planda çok bilmiyor da olsa, ailenin belki de tek kurtuluş yoluna çomak soktuğunu da mı göremiyor?

Esma’nın tüm uyarılarına kulak asmadan Ülfet ile görüşen, evine giden ve ona hediye götüren Süreyya’nın tavrı, izleyicinin de hoşuna gitmedi.

Ülfet’le zoraki yakınlaşmaya bir de onun önerisiyle gittiği işi kabul etmekle devam eden Süreyya’nın tavrı, sonradan başına iş açacak ama bunu bile bile aldırmadı.

Boranlar gibi ülfet’le herhangi bir derdi olmasa da Ülfet’in o arsayı sattırmamak için uğraştığını anlayamıyor mu? Ülfet’in iyi bir insan olduğuna ne ara karar verdi?İşte bu sorular, izleyiciyi de rahatsız ediyor.

Konak Hikayesi Bitti, İstanbullu Gelin’e Tepki Başladı…

Yeni bölümlerde Boranlar’ın İstanbul’daki sıkıntılı süreci ekrana geliyor.

Ancak anlaşılan o ki konaktan çıkıldığından beri izleyicinin diziyle ilgili köklü bağı da bu ayrılıkla birlikte fena halde kopmuş!

Diziyi takip edenler, İstanbul’daki hayatı da Boranlar’ın düştüğü durumu da hiç kabullenmedi ve üstelik dizideki karakterlerin değişimleri izleyiciyi rahatsız etmeye başladı. Özellikle Süreyya konusunda hızlı bir dönüşüm yaşandığı düşünülüyor.

  1. bölümü yayınlanan diziyi izleyenler, hiç akıcı olmadığı ile ilgili eleştiriler yaptılar.

Sosyal medyadaki yorumlara bakıldığında geçtiğimiz sezon her bölümüyle övgü alan dizinin, 3. sezonda randımanı düşürdüğü ve övgüden çok eleştiri almaya başladığı görülüyor.

Cuma akşamı yayınlanan 57. bölüm sonunda dizinin 58. bölümünden gelen ön izlemeye yapılan yorumlarda da yine benzer eleştiriler devam etti.

Pek çok izleyici, dizinin geçtiğimiz sezon finalinde, ailenin her şeyi kaybettikten sonra kumsaldaki o güzel anlarında kalması gerektiği görüşünde.

Anlaşılan o ki 3. sezonuna giren dizi, yeni sezonda yeni karakterlere karşın, izleyiciyi tatmin edemiyor.

Hikaye başka bir yere evrildi ama izleyici hala Konak’ta kaldı! O bahçeden dışarı çıkmak da istemiyor!

Üstelik Süreyya’nın dönüşeceği durum da büyük endişe yaratıyor izleyenlerde.Yaz’ın anlattıkları Süreyya’yı anlaşılan kimse görmek istemiyor!

Süreyya’nın değişimine eleştiriler artıyor!

Aynı şekilde Süreyya’nın değişimi de izleyiciyi rahatsız ediyor.

İstanbullu Gelin’in yeni sezon başında Yaz, 19 yaşındaki haliyle ortaya çıkmış ve terapiste anlattıklarıyla herkesi şoke etmişti.Annesini öyle bir anlattı ki diziyi takip edenler inanmakta zorlandı. Yaz’ın anlattığı kişinin tanıdıkları, bildikleri Süreyya olmasına imkan yoktu! Üstelik babaannesini öldürdüğünü söylemesi iyice şoke etti.

Yaz ne zaman 19 yaşındaki haliyle dizide görünse, bir sorun olduğu düşünüldü.

Ancak gidişata bakılırsa, yıllar içinde Süreyya, Yaz’ın anlattığı birine dönüşebilir!

Tabii senarist bilir sonuçta hikayeyi yazan o!Fakat son bir kaç bölümdür Süreyya’nın ilginç tavırları izleyenlerin dikkatini çekiyor.

Normalde hiç yapmadığı tavırları sergileyen Süreyya, izleyiciyi çok şaşırtıyor.

Her konumda ve koşulda hep pozitif kalmayı başaran, kararlarını verirken özgüveni tam olan o Süreyya gitti, içten içe değişen, güçsüzleşen bir Süreyya geldi. üstelik bu durum, pek inandırıcı da gelmiyor.

Ailenin yaşadığı tüm sorunlara rağmen hep dik duran, hep bir çıkış yolu kendince bulan, ortalığa neşe saçan, mızmızlanmayan Süreyya gitti, başka bir Süreyya geldi. Yüzü de hiç gülmüyor!

Belki de finalde Süreyya bambaşka biri olacak, bunun ön hazırlıkları yapılıyor! Şimdilik bilemiyoruz!

Dizinin takipçileri de sosyal medyada konuyu dile getiriyor ve Süreyya’daki değişimden pek de hoşnut olmadıklarını anlatıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler